صفحه اصلی / مدیریت شهری / تابلوهای بلوار اخوان ثالث در منطقه ۱ مشهد نصب گردید
طراحی سایت در مشهد

تابلوهای بلوار اخوان ثالث در منطقه ۱ مشهد نصب گردید

رییس اداره روابط عمومی شهرداری منطقه یک با اشاره به مصوبه شورای شهر به منظور نامگذاری معبری به نام استاد اخوان ثالث ، گفت: بلافاصله پس از ابلاغ این مصوبه و مشخص شدن معبر مورد نظر، تابلوهای نامگذاری به نام این شاعر گرانقدر مشهدی در سطح منطقه نصب گردید.

جواد امیری با اعلام این خبر، افزود: پس از تصویب این مصوبه در شورای شهر و در طی بررسی‌های مختلف و نظرسنجی از شهروندان، استادان دانشگاهی، نخبگان و صاحب‌نظران شهری، حدفاصل میدان جانباز تا بولوار سجاد به نام این شاعر و استاد بزرگ ادبیات مشهد نام‌گذاری شد.

وی ادامه داد: نامگذاری معابر اصلی شهر به نام شخصیت های تاثیرگزار زمینه آشنایی شهروندان به ویژه نسل جوان را با این شخصیت ها فراهم کرده و موجب تقویت هویت فرهنگی آنان می شود.

مهدی اخوان ثالث (۱۰ اسفند ۱۳۰۷ مشهد – ۴ شهریور ۱۳۶۹ تهران)، متخلص به م. امید، شاعر بلندآوازه و بزرگ معاصر است که جزو سرآمدان شعر نیمایی به‌شمار می‌رود، از این ادیب میهن‌پرست مشهدی، دفترهای شعر «زمستان»، «از این اوستا»، «آخر شاهنامه»، «ارغنون»، «تو را ای کهن‌ بوم و بر دوست دارم» و کتاب‌های نظری همچون «بدعت‌ها و بدایع نیما یوشیج» به چاپ رسیده است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *