صفحه اصلی / مدیریت شهری / شرکت بهره برداری قطار شهری / توضیحات قطارشهری درباره مشکل فنی یکی از خطوط و تخلیه مسافران
طراحی سایت در مشهد

توضیحات قطارشهری درباره مشکل فنی یکی از خطوط و تخلیه مسافران

میثم زارع  گفت: یکی از قطارهای قطارشهری در ساعت ۱۸:۰۷ دقیقه در خروجی ایستگاه آزادی، یک مشکل فنی پیدا می‌کند و دچار یک ترمز ناگهانی می‌شود که در آن‌جا اتفاقی نمی‌افتد و راه‌بر قطار را در عرض دو تا سه دقیقه به سمت ایستگاه خیام حرکت می‌دهد.

وی افزود:  در ایستگاه خیام دوباره به مشکل ‌فنی (atp) می‌خورد و برای دومین‌بار ترمز ناگهانی گرفته می‌شود که در آن‌جا قطار تکان شدیدتری می‌خورد و نهایتاً قطار کمتر از ۵ دقیقه توقف می‌کند و پس از آن سیر طبیعی خودش را دارد؛ به دلیل زنجیره‌وار بودن قطارها اگر قطار قبلی توقف کند قطار بعدی هم دچار تاخیر می‌شود، که سرویس‌دهی ما دچار تاخیر چنددقیقه‌ای شد.

مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد  با اشاره به اینکه «در تخلیه مسافران، مسافر جامانده یا ازدحام هنگام خروج نداشتیم»، گفت: این قطار نهایتا تا ایستگاه غدیر می‌رود و بعد هم از گردانه سرویس‌دهی خارج و به بخش فنی منتقل شده تا عیب‌یابی شود.
زارع خاطرنشان کرد: در این بین تنها یک فرد در ایستگاه شریعتی مدعی می‌شود که مصدوم شده و پایش پیچ خورده‌است که مطابق قوانینی که داریم، فرم مربوطه را پر کرده و مشخصات فرد گرفته شده و اگر مشکل دیگری داشته باشد رسیدگی خواهد شد و جای نگرانی نیست.
وی تصریح کرد: از ایستگاه آزادی به سمت خیام فردی قصد داشته که درب قطار را باز کند که خوشبختانه موفق به انجام این کار نشده. زمانی که  قطار در تونل دچار مشکل می‌شود، شایعه درست می‌شود که مردم در قطار محبوس شدند و در قطار را باز کردند و از قطار پیاده شدند که چنین اتفاقی پیش نیامده ‎‌است.
زارع اظهار کرد: اما اگر در شرایط اضطراری باشیم که قطار نتواند حرکت کند، امکان این کار وجود دارد و همکاران ما و مردم هم این امکان برایشان وجود دارد که بتوانند درب را باز کنند، اما چون ماموران ایستگاه حضور دارند، خودشان وارد کار می‌شوند و تونل را ایمن می‌کنند و تخلیه مسافر صورت می‌گیرد، اما در این مورد چنین اتفاقی رخ نداده‌است. در حال حاضر روند سرویس‌دهی عادی و درحال انجام است.
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *