صفحه اصلی / مدیریت شهری / سازمان فردوس ها / سامانه مرکز اعزام آمبولانس سازمان فردوس ها: شماره تلفن ۱۵۳۰
طراحی سایت در مشهد

سامانه مرکز اعزام آمبولانس سازمان فردوس ها: شماره تلفن ۱۵۳۰

فرقی نمی کند در کجا زندگی می کنیم سرانجام در زمان فوت، هر کجا باشیم (در منزل، بیمارستان یا یک مکان عمومی) باید برای انجام تغسیل و تدفین و… به محل دفن منتقل شویم.
شماره چهار رقمی ۱۵۳۰ متعلق به مرکز اعزام آمبولانس حمل متوفی مشهد می باشد که جهت انتقال به بهشت رضا(ع) بطور شبانه روزی آماده پاسخگویی است.
شهر مشهد دارای ۲ مرکز اعزام آمبولانس جهت حمل متوفی است که ناوگان آن در مجموع شامل ۳۲ دستگاه خودرو جهت حمل درون شهری، ۱۵ دستگاه جهت حمل برون شهری می باشد. و با تدابیر در نظر گرفته شده در آینده نیز ۱۰ دستگاه دیگر به ظرفیت آن افزوده خواهد شد و تمامی این خودروها مجهز به اتاق های استاندارد و مورد تایید حمل جسد بوده و ضمن رعایت مسائل بهداشتی، هر روز ضدعفونی می شود.
در این مرکز حمل متوفی در دو مرحله انجام می شود: مرحله اول زمانی است که کسی متوجه مرگ یک فرد شده و وجود متوفی را جهت انتقال به بهشت‌رضا(ع) اطلاع می‌دهد، که در مواقع مشکوک یا حادثه، متوفی به پزشک قانونی منتقل خواهد شد.
و در مرحله دوم پس از تغسیل؛ میت جهت طواف در حرم مطهر و یا تشییع در محله، اعزام شده و در ادامه جهت دفن به آرامستان های داخل شهر یا خارج از محدوده خدمات شهری مشهد انتقال می یابد.
بطور میانگین تعداد فوتی شهر مشهد ۵۰ پرونده در روز است و بطور متوسط روزانه حداقل ۱۰ حمل متوفی برون شهری و حدود ۴۰ مورد انتقال درون شهری توسط این مرکز انجام می شود.
در خصوص شرایط کاری رانندگان مرکز اعزام باید گفت با توجه به اینکه رانندگان حمل متوفی بعنوان اولین افراد در مواجه با خانواده های عزادار هستند، دوره های آموزشی روانشناسی، کنترل خشم، نحوه برخورد با مردم برای رانندگان این مرکز در نظر گرفته شده تا بتوانند با صبر و آرامش به انجام وظیفه خود بپردازند و همچنین انتظار می رود شهروندان نیز در تعامل رفتاری با رانندگان این مرکز همکاری لازم را بنمایند و از تماس های غیرضروری با این مرکز اجتناب نموده ، تا ارائه خدمت به خانواده های داغدار بطور شایسته انجام پذیرد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *