صفحه اصلی / مدیریت شهری / شرکت بهره برداری قطار شهری / ۵۷۵ هزار نفر طی روزهای اخیر همزمان با تعطیلات ایام آخر ماه صفر با استفاده از ناوگان قطارشهری مشهد جا به جا شدند
طراحی سایت در مشهد

۵۷۵ هزار نفر طی روزهای اخیر همزمان با تعطیلات ایام آخر ماه صفر با استفاده از ناوگان قطارشهری مشهد جا به جا شدند

وحید مبین مقدم بیان کرد: ۲۱۰ هزار نفر روز ۱۵ آبان ماه، ۱۷۰ هزار نفر روز ۱۶ و ۱۹۵ هزار نفر نیز روز ۱۷ همین ماه با این ناوگان جا به جا شدند. ۴۶۰ هزار نفر از این تعداد در مسیر خط یکم قطارشهری مشهد و بقیه در مسیر خط دوم آن رفت و آمد کرده اند.
وی ادامه داد: بیشترین آمار جا به جایی با قطارشهری مشهد طی یک سال اخیر در همین خطوط ۲۰۲ هزار نفر مربوط به شب سالگرد شهادت امام رضا(ع) در سال گذشته بود. این رکود امسال در شب سالگرد رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) با جا به جایی ۲۱۰ هزار نفر از طریق خطوط یکم و دوم قطار شهری مشهد شکسته شد.
خط یکم قطارشهری مشهد به طول ۱۹ کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد اسفند ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه بطور میانگین ۱۳۰ هزار نفر در این مسیر جا به جا می شوند.
مسیر توسعه ۴٫۵ کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال ۹۴ به بهره برداری رسید.
عملیات حفاری ۱۴٫۵ کیلومتر خط دوم قطار شهری مشهد نیز از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی، ۱۵ بهمن ۹۴ به پایان رسید و اسفند سال ۹۵ مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر بهره برداری شد.
اواخر اسفند ماه پارسال نیز با بهره برداری از ۲ کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاههای سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی به بهره برداری رسید و در سفر اردیبهشت ماه رئیس جمهوری به مشهد این خط با خط یکم در ایستگاه شریعتی متصل شد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *