صفحه اصلی / مناطق شهری / تدوین طرح جدید آبکوه با توجه به دغدغه های شهروندان
طراحی سایت در مشهد
???

تدوین طرح جدید آبکوه با توجه به دغدغه های شهروندان

نشست مشترک مشاور بافت فرسوده ابکوه با اعضای شورای اجتماعی این محله در راستای تعامل و هم افزایی بیشتر برگزار شد.

کاظمیان مشاور بافت فرسده آبکوه در این نشست با بیان اینکه باید از محدوده ۳۰ هکتاری آبکوه سعدآباد استفاده بهینه داشته باشیم، گفت: این محله دارای قدمت بسیار زیاد و آداب و رسومات خاصی می باشد؛ متاسفانه طرح های سال های گذشته به مرحله اجرایی نرسیده و ما در حال بازبینی طرح هستیم.

وی ادامه داد: تیم مشاوران ما در محله به مدت ۳ ماه است که در حال جمع آوری اطلاعات اجتماعی محله می باشند؛ نمونه های اماری نیز موجود است و در اولین جلسه شورای اجتماعی محله ارائه خواهد شد؛ خوشبختانه در این مدت با شناخت بیشتر شهروندان این محله و مطالعات صورت گرفته، با معضلات و مشکلات جدی محله اشنا شده ایم.

میردامادی عضو شورای اجتماعی محله آبکوه سعد اباد نیز در این نشست اظهار کرد: طرح های قبلی بدون مشاور طرح تهیه و تدوین شده بود به همین دلیل به مرحله اجرایی نرسید و از طرفی جوابگوی نیازمندی های محله نبود؛ محله دارای انسجام و ویژگی های زیادی است که باید از تمامی این ظرفیت ها استفاده کنیم.

حامد ضیائی کارشناس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه یک مشهد با بیان اینکه این منطقه جزو بافت های تاریخی و اصیل شهر است، بیان کرد: ابنیه و بافت دارای هویت این منطقه نقش بسیار مهمی در القا حس هویت به شهروندان آن دارد ؛ شهروندان این محله دغدغه های خاص خود را دارند که باید به این دغدغه ها توجه ویژه ای شده و در جهت رفع انها نیز اقدام شود.

وی با اشاره به لزوم توجه به دغدغه های شهروندان در تدوین طرح جدید محله، افزود: ایجاد پاتوق های فرهنگی یکی دیگر از ضرورت های این محله در راستای تعامل بیشتر شهروندان با یکدیگر و مسوولان فرهنگی می باشد.

کارشناس اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه یک مشهد با اشاره به اینکه خوشبختانه اعضای شورای اجتماعی محله ابکوه سعداباد از برگزاری این جلسه رضایت داشتند، افزود: امیدواریم با برگزاری این جلسات اتفاقات خوبی برای شهروندان این محدوده رقم بخورد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *