پیشنهاد امروز
صفحه اصلی / پارلمان شهری / رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر: ۷۶ درصد پارک خودرو ها در مشهد زیر نیم ساعت است
طراحی سایت در مشهد

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر: ۷۶ درصد پارک خودرو ها در مشهد زیر نیم ساعت است

مجتبی بهاروند رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر مشهد در گفت و گو با مشهد تریبون در خصوص افزایش کرایه تاکسی ها گفت: ما ابتدا مخالف افزایش بودیم اما شرایط به گونه ای رقم خورده که لاستیک و لوازم یدکی خودروها گران شده و ناچار شدیم به صورت حداقلی تعرفه را افزایش دهیم اما باید در نظر گرفت که بهای لوازم تاکسی دار ۵ برابر شده است.

وی همچنین در خصوص افزایش تعرفه پارک حاشیه ای بیان کرد: الیت ابتدا وظیفه ساماندهی دارد و بعد از آن بازدارندگی و در حال حاضر خیابان ها به شلوغ و متوسط تقسیم شده و در خیابان های شلوغ درصدی این تعرفه ها افزایش پیدا کرده است.

بهاروند بیان کرد: در حال حاضر ۷۶ درصد از پارک ها زیر نیم ساعت است و رایگان مورد استفاده عموم قرار می گیرد.

وی ضمن بیان اینکه الیت باید تا پایان سال به سمت هوشمند سازی و مکانیزه شده پیش رود، بیان کرد: در فرآیند هوشمند سازی اقداماتی در حال پیگیری است و مقرر شده تا پایان سال گزارش کار این شرکت ارائه شود و اعلام کردیم اگر دو گام به سمت هوشمند سازی برندارند، بودجه آنها را در تصویب با مشکلاتی مواجه می کنیم اما با توجه به تحریم و مشکلات این توقع نیست که هوشمند سازی در یک مرحله صورت گیرد.

بهاروند اذعان داشت: وظیفه اصلی الیت ساماندهی است که در این بخش کار را انجام داده اما الیت خدمتی که برخی افراد می گویند اضافه شود و مثلا اینکه در کنار خیابان ماشین تمیز کند، نیست.

وی در خصوص علت عدم واگذاری الیت به بخش خصوصی، بیان کرد: شورای چهارم مشهد تصویب کرد که الیت کلا به شهرداری واگذار بشود اما اگز از من بپرسید اعتقادم من بر این است که الیت و همه شرکت های تحت نظر شهرداری باید به مرور به بخش خصوصی واقعی واگذار شوند اما امسال در این خصوص برنامه ای نداریم و شاید سال های بعد این واگذاری صورت گیرد.

بهاروند در مورد سازوکار نحوه وصول مطالبات الیت از مردم، خاطر نشان کرد: چندی پیش مصوبه ای داشتیم که در زمان تعوض پلاک، بدهی الیت پرداخت شود که فرمانداری مخالفت کرد حالا باید این شرکت ساز و کار قانونی را جهت بررسی ارائه نماید.

سید شایان حسینی راد

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *