پیشنهاد امروز
صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت پارک حاشیه ای( الیت) / مدیر عامل الیت: یکی از بزرگ ترین پارکینگ های غیر حاشیه ای مشهد هوشمند سازی خواهد شد
طراحی سایت در مشهد

مدیر عامل الیت: یکی از بزرگ ترین پارکینگ های غیر حاشیه ای مشهد هوشمند سازی خواهد شد

محمد مهدی اسدی در حاشیه جلسه شورای شهر مشهد به مشهد تریبون گفت: به امید خدا تا قبل از پایان سال یکی از بزرگترین پارکینگ های غیر حاشیه ای را هوشمند سازی خواهیم کرد و برای این مهم با دوربین های نظارتی قرارداد بسته ایم که پارکینگ ها را با دوربین نظارتی کنترل کنیم ضمن اینکه پردازش تصویر هم روی پلاک ها در حال انجام است.

اسدی اضافه کرد: در حال خرید سخت افزار قطعات هستیم تا دستگاه های مورد نیاز را سریع تر راه اندازی کنیم.

اسدی در پاسخ به این سوال که برخی شهروندان هزینه ای برای الیت پرداخت نمیکنند و افزایش هزینه الیت سبب پرداخت بیشتر هزینه پارک برای شهروندانی است که به صورت متدوال هزینه پارک خود را پرداخت میکردند نیز گفت: این مسئله در برنامه هست که طلب را بتوانیم از مردم نقد کنیم و حقیقت موضوع این است مردم بالاخره باید این بدهی را پرداخت کنند, راهکار های قانونی برای این موضوع در نظر داریم حتی با وزارت کشور هم مکاتبه داشته ایم و همراهی بسیار خوبی داشتند.

وی بیان کرد: البته بنده به مشارکت شهروندان در این مسئله خیلی ایمان دارم ما در بحث حذف تبادل نقدی مشکلاتی زیادی داشتیم و خیلی ها انتقاد کردند که این موجب کم شدن درآمد میشود, اما من پای این موضوع بودم, در ابتدا با کاهش درامد شدیدی همراه بودیم اما مردم همراهی کردند و پلیس هم برای اعمال قانون حضور داشت و الان کاهش درآمد به حالت عادی بازگشته و یک مرحله کاملا سخت را پشت سر گذاشته ایم و فکر میکنم در بقیه مسیر هوشمند سازی مردم همراهی خواهند داشت و بنده بسیار امیدوارم البته هنوز در شهرداری به جمع بندی برای وصول طلب شرکت نرسیده ایم اما در حال مکاتبه با وزارت کشور و جلسات متعدد در شهرداری هستیم که به امید خدا به زودی به نتیجه خواهیم رسید.

اسدی در مورد خصوصی شدن الیت نیز گفت: با توجه به شرایط امروز الیت, خصوصی سازی انجام نشود بهتر است اما در نهایت این شرکت باید خصوصی بشود ولی در مورد اینکه چه زمانی و با چه شرایطی انجام بشود باید صحبت کرد .

مدیر عامل شرکت الیت ادامه داد:
مشکلات ارزی در اکثر شرکت ها وجود دارد ما هم مستثنی نیستیم اما نکته مهم این هست که ما افزایش تعرفه نداشتیم و تنها به تعرفه های گذشته برگشته ایم ضمن اینکه الیت تعرفه ترافیکی دارد یعنی افزایش آن باعث بهبود وضعیت میشود و نوعی بازدارندگی دارد.

اسدی در مورد بازدارنده بودن و نبودن الیت هم گفت: آمار ما نشان دهنده بازدارندگی الیت بوده و ما در این مسئله خیلی موفق بوده ایم.

اسدی ضمن اشاره به این که در ایران به قضایای اجتماعی به صورت فردی نگاه میکنیم, افزود: برای مثال مغازه دار ماشین خودش را در مقابل مغازه خود پارک میکند و بدون توجه به سایر مردم و حتی مشتری های خودش،
این اتفاق در مناطقی که طرح الیت نداریم می افتد مانند قسمت هایی از هاشمیه یا خیابان کوثر و یا مراکز قضایی و حتی بانک ها که همیشه مشکل پارک داشته اند.

وی افزود: آمار های ترافیکی نشان دهنده این است که ما در ایران موفق ترین بوده ایم, آمار های ترافیکی را هیچ وقت نمیتوانیم زیر سوال ببریم طبق این آمار ها توقف های زیر نیم ساعت ما ۷۴ درصد هست که این نمونه بسیار خوبی است, ضمن اینکه باعث افزایش استفاده از حمل و نقل عمومی هم شده ایم.

سید شایان حسینی راد

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *