به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

شهردار مشهد خطاب مخالفان پنهان شده: قَالُوا سَلاَماً

کد خبر: 27196 - 18 مرداد, 1397

مشهد تریبون: شب گذشته ضیافتی به میزبانی شهردار مشهد برای خبرنگاران در هتل هما شماره 1 مشهد تدارک دیده شد.

در این جلسه فرهادی نیا مدیرکل روابط عمومی شهرداری مشهد گفت: استراتژی ما در این دوره این است که روابط عمومی شهر باشیم نه روابط عمومی شهرداری

وی افزود: خبرنگاران از جان خود مایه می گذارند و من برای همه این تلاش ها در مقابل شما سر تعظیم فرو می آورم.

همچنین شهردار مشهد در سخنانی کوتاه گفت: اکثر شما در رسانه و جایگاه خود دارای شخصیت بوده و هویدا هستید اما عده ای پنهان حرف می زنند و جرات اینکه هویدا بشوند را ندارند، همان که گفتم: قَالُوا سَلاَماً، بفرمایید شام

اما عبارت قَالُوا سَلاَماً تقی زاده نسبت به این افراد معنای جالبی دارد. در آیه 63 سوره فرقان از این عبارت استفاده شده و آمده است: «وَ عِبادُ الرَّحْمنِ الَّذينَ يَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْناً وَ إِذا خاطَبَهُمُ الْجاهِلُونَ قالُوا سَلاماً»

معنی این آیه این است که بندگان خداى رحمان كسانى هستند كه در روى زمين به فروتنى راه مى ‏روند. و چون جاهلان آنان را مخاطب سازند، به ملايمت سخن گويند.

به بیان دیگر، این سلام، سلام وداع گفتن با سخنان بى رويه جاهلان است، نه سلام تحيت كه نشانه محبت و پيوند دوستى است، يعنى عباد الرحمن پس از سلام گفتن به جاهل از او كناره مى ‏گيرند و دور مى ‏شوند و جهل او را با جهل مقابله نمى‏ كنند لذا این سلام سلامى است كه نشانه حلم و بردبارى و بزرگوارى است.

 

 

مطالب بيشتر

بدون نظر