به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

نمایشگاه بین المللی مشهد قوی ترین برگزار کننده نمایشگاه توانمندی های جمهوری اسلامی در خارج از کشور

کد خبر: 27182 - 15 مرداد, 1397

بعد از ظهر امروز نشست خبری مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد با ارائه گزارش عملکرد دوره جدید برگزار شد.

هوشنگ نژاد در این جلسه بیان کرد: نمایشگاه مشهد بهترین و قوی ترین نمایشگاه در ح.زه تحقیق  و پژوهش در سطح کشور است و هفته پیش از آخرین کتاب تخصصی نمایشگاه رونمایی کردیم و به اعضای شورای شهر نیز این کتاب تقدیم شد.

وی افزود: تاکنون بیش از 300 مقاله تخصصی برای غرفه داران و بازدیدکنندگان تهیه شده و برای بخش های مختلف کشور ارسال شده است.

هوشنگ نژاد از اولین واژه نامه اصلاحات تخصصی، مدیریت رویداد و راهنمای بازاریابی رویداد از جمله تولیدات نمایشگاه بین المللی در حوزه تحقیق و پژوهش نام برد و افزود: تا سال 92 نمایشگاه مشهد از لحاظ متراژ و روزهای فعال بسیار رتبه خوبی داشت و امسال قصد داریم این مجموعه را به جایگاه قبلی خود برگردانیم.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد خاطر نشان کرد: در عملکرد 6 ماهه زمستان سال گذشته و بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن در تعداد نمایشگاه ها 33 درصد، در متراژ برگزاری 25 درصد، در تعداد غرفه داران 21 درصد، در میزان بازدیدکنندگان 13 درصد و در بخش درآمدهای نمایشگاهی 30 درصد رشد داشته ایم.

رئیس هیات مدیره نمایشگاه بین المللی مشهد بیان کرد: 21 درصد از بودجه ما در بهار امسال محقق شده و این امر در حالی رخ داده که ماه رمضان در این بازه قرار گرفته بود.

هوشنگ نژاد افزود: سیاست ما در این مدت رفتن به سمت نمایشگاه های تخصصی و افزایش عناوین بوده است به طور مثال بر خلاف هرساله که نمایشگاه نوروز تعطیل بوده ما رویداد نوروزگاه ایران را در مشهد همراه با جاذبه های گردشگری، سوغات و هدایا برگزار کرده ایم و خوشبختانه استقبال بسیار خوبی هم انجام شد.

وی بیان کرد: در برگزاری نمایشگاه خارجی ما بزگترین و قوی ترین برگزار کننده نمایشگاه های توانمندی جمهوری اسلامی در خارج از کشور هستیم و تا الان 71 رویداد خارجی در 4 قاره دنیا نمایشگاه توانمندی های جمهوری اسلامی توسط ما یا با مشارکت ما برگزار شده که وزارت بازرگانی از ما تقدیر کرده است.

هوشنگ نژاد بیان کرد: در حال حاضر مجوز 5 نمایشگاه توانمندی جمهوری اسلامی در خارج را کسب کرده ایم که به زودی برگزار می شوند .

مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد ادامه داد: در تمامی نمایشگاه ها سعی شده از هیات های تجاری و بازرگانی دعوت کنیم تا وارد مشهد بشوند و با بخش های تولیدی ارتباط برقرار کنند تا زمینه سازی برای صادرات کالای ایرانی صورت بگیرد.

مطالب بيشتر

بدون نظر