به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

معاملات شهرداری در اتاق شیشه ای

کد خبر: 27180 - 15 مرداد, 1397

صبح امروز سی و یکمین جلسه علنی شورای شهر مشهد برگزار شد.

در این جلسه حسینی پویا رییس کمیسیون حقوقی شورای پنجم در نطق پیش از دستور جلسه صحن علنی ضمن تبریک روز خبرنگار گفت:از مجمع تشخیص بابت حضور اقلیت ها همچون سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد تشکر می کنم.

وی افزود : باعث تاسف است که برخی ائمه جمعه وحدت را بر هم می زنند. بهتر است تناقض گویی نکنیم و از اتفاقات دی ماه سال پیش در مشهد درس بگیریم تا کنترل از دستمان خارج نشود.

در این جلسه مصوبه ارائه تسهیلات برای احداث مجتمع های ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم تصویب شد.

در ادامه موضوع واگذاری زمین برای مجتمع آموزشی فرهنگ زیارت با توجه به عدم عملیات اجرایی در آن کان لم یکم تلقی شد و شورا نیازی برای لغو آن ندید.

همچنین به شهرداری مشهد اجازه داده شد نسبت به اصلاح قرارداد مشارکت در پروژه پایتخت اقدام نماید .

در ادامه شهرداری مشهد مکلف شد ظرف مدت 3 ماه نسبت به راه‌اندازی سامانه جامع معاملات شهرداری اقدام نماید.

محمد حسین ودیعی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان ساخت: این طرح توسط تعدادی از اعضا ارائه شده است. یکی از آرمان‌های ما، افشای اطلاعات برای همه ذی نفعان بود. بعد از بررسی‌ها در کارگروه شفافیت شورا، این طرح به صحن علنی آمد.

در ادامه تفریغ بودجه سازمان های عمران، شرکت احداث قطار شهری و حمل و نقل بار درون شهری مورد بررسی و تصویب اعضا قرار گرفت.

گفتنی است مهم ترین مصوبه امروز تصویب سامانه جامع معاملات شهرداری بود که معاملات را در اتاقی شیشه ای قرار می دهد تا همه چیز شفاف و عیان باشد تا از هرگونه سواستفاده ای جلوگیری گردد.

 

مطالب بيشتر

بدون نظر