به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

مدیر فضای سبز شهری شهرداری مشهد خبر داد: استفاده از گونه‌های کم مصرف آب در فضاهای سبز

کد خبر: 27153 - 11 مرداد, 1397

مهدی یعقوبی در برنامه رادیویی “شهر ما” با اشاره به اینکه فضای سبز نقش تعیین کننده‌ای را در کاهش آلودگی و تلطیف هوای کلانشهرها از جمله شهر مشهد دارد، اظهار کرد: به همین دلیل سعی و تلاش شهرداری مشهد این بوده است تا متناسب با توسعه شهر فضاهای سبز شهری نیز توسعه پیدا کند.
وی گفت: در حال حاضر 20 پروژه فضای سبز در نقاط مختلف شهر با هزینه بیش از 30 میلیارد تومان اجرا و آماده بهره‍‌برداری است که با بهره‌برداری از آنها حدود 31هکتار به فضای سبز شهر افزوده خواهد شد.
مدیر فضای سبز شهری شهرداری مشهد ادامه داد: در کنار این 20 پروژه آماده بهره‌برداری، تعداد دیگری پروژه مربوط به فضای سبز در حال اجرا است که به صورت میانگین تا 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
یعقوبی اضافه کرد: در نظر داریم تا پایان شهریور ماه 8 پروژه بزرگ فضای سبز را با وسعت 11 هکتار را به بهره‌برداری برسانیم که 70درصد از این پروژه‌ها در مناطق کم برخوردار مشهد قرار دارد.
مدیر فضای سبز شهری شهرداری مشهد به آبیاری فضاهای سبز مشهد با توجه به کمبود آب اشاره و تصریح کرد: با توجه به کمبود آب در طرح‌های توسعه فضاهای سبز شهری مشهد به تغییرات اقلیمی و آب و هوایی توجه ویژه‌ای داشته‌ایم و بر همین اساس به سمت استفاده از گونه‌های کم مصرف آب در فضاهای سبز رفته‎ایم و از گیاه‌های پوششی که نیاز کمتری به آب دارند به جای چمن استفاده می کنیم؛ این پروسه از چند سال قبل آغاز شده و به طور جدی ادامه پیدا خواهد کرد.
یعقوبی گفت: همچنین برای تامین آب مورد نیاز فضاهای سبز شهر مشهد به سمت استفاده از پس آب‌های تصفیه شده رفته‌ایم، لذا در این راستا احداث 15تصفیه خانه فاضلاب محلی در دستور کار قرار گرفته است که از این تعداد دو تصفیه خانه در حال احداث است که امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

مطالب بيشتر

بدون نظر