به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

چه کسی مجوز ترک تشریفات قرارداد میلیاردی مرکز 137 شهرداری مشهد را صادر کرده است؟

کد خبر: 27039 - 27 تیر, 1397

مشهد تریبون : در دوره پیش مدیریت شهری انتقادهای زیادی از ترک تشریفات های صورت گرفته انجام شد که یک نمونه آن قرارداد با  شرکت ابنیه فنی تهران بود که در نود و هشتمین جلسه علنی شورای چهارم جنجالی شد.

اما با آمدن شورای پنجم امید می رفت تا ترک تشریفات در بسیاری از بخش ها کاهش یابد. اما متاسفانه این روند تا حدودی ادامه یافت که در یک مورد ستاد خبری استقبال از بهار 97 با مبلغ حدودا 75 میلیون تومان با ترک تشریفات واگذار شده بود که نه معاون فرهنگی و نه مدیر روابط عمومی در این زمینه پاسخی ارائه نکردند.

در موردی دیگر به تازگی و در تیرماه اجرای خدمات مرکز ارتباط مردمی 137 و پایگاه خبری شهرداری مشهد به شرکت صباشهر نگین ماهان با مجوز ترک تشریفات مناقصه با رقم 18488805503 ریال واگذار شده است.

قراردادی که نسبت سال 95 که با مناقصه محدود برگزار شد حدود 5 میلیارد ریال افزایش یافته است. اما نکته جالب اینجاست که شرکت مذکور از شرکت های تابعه موسسه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری مشهد است و بر اساس اطلاعات خبرنگار ما قرارداد با ترک تشریفات با شرکت های این صندوق توسط سازمان بازرسی منع شده است.

گفتنی است ترک تشریفات  صرفا در معاملات خرد در آیین نامه معاملات شهرداری مشخص شده و تا حدی در اختیار روسای سازمان ها و مناطق است و در موارد دیگر در اختیار کمیسیون معاملات مرکب از معاون مالی، معاون خدمات شهری و عمرانی است و  از حدود 10 میلیارد تومان بیشتر با تصویب شورا ممکن است.

مقررات خاصی هم جهت موارد انحصاری وجود دارد مانند خدماتی که فقط توسط یک مجموعه انجام می شود یا ترک تشریفات با موسسات دانشگاهی در مسائل پژوهشی و ترک تشریفات با سازمان همیاری شهرداری ها.

حتی اگر کمیسیون معاملات نیز ترک تشریفات این مورد را تصوب کرده است باید دلایل خاص خود را داشته باشد زیرا ترک تشریفات نیاز به دلایل دارد و قطعا اشخاص و شرکت های زیادی برای انجام خدمت مذکور در شهر وجود داشته اند که می توانستتد با قیمت مناسب تر کار را انجام دهند.

همچنین در عصر امروز که بیشتر مردم با اپلیکیشن کار می کنند حدودا 30 نیرو در مرکز 137 که تعداد زیادی برای جواب دادن تلفن هستند منطقی نیست و شاید در بسته شدن این ارقام عدم توجه به بهره وری نقش داشته است.

به هر حال شهردار مشهد و به وِیژه مدیر روابط عمومی شهرداری در این خصوص باید پاسخگو باشند که چه مقام مجازی مجوز این ترک تشریفات را صادر کرده و این امر چه دلایلی داشته است.

عکس آرشیوی است…

 

مطالب بيشتر

بدون نظر