به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

آتش نشانان فریب وعده های توخالی را نخورند/ نگاهی به تجمع اعتراضی برخی از آتش نشانان در میدان شهدا

کد خبر: 27013 - 23 تیر, 1397

ظهر امروز 23 تیرماه 97 تعدادی از کارکنان بخش خصوصی آتش نشانی مشهد در میدان شهدا در اعتراض به آنچه که آنها “اخراج” یکی از کارکنان نامیدند تجمع کرده و اعتراض نموده اند.

در این خصوص ذکر چند نکته قابل توجه است و این آتش نشانان عزیر باید به این مسائل دقت نمایند.

شاید شهرداری مشهد در کل حدود 35000 نفر نیرو را از طریق پیمانکاران به خدمت گرفته و شاید در طول روز حدود 10 نفر  در شرکت های طرف قرار داد سازمان ها مختلف با تعدیل و جذب مواجه می شوند اما اینکه برای عدم تمدید قرارداد یک نیرو شرکتی، این افراد دست به تجمع غیرقانونی زده اند جای بسی تامل دارد.

بر اساس تحقیقات مشهد تریبون پیمانکار مربوطه طی 7 سال کاری تنها 4 نیرو را تعدیل کرده و به عبارتی می توان گفت با آنها به هر دلیلی تمدید قرارداد نکرده که این موضوع در همه جای دنیا از حداقل حقوق پیمانکار است تا ادامه همکاری با هر نیرویی را با توجه به شاخص های مختلف مورد بررسی قرار دهد.

لذا کسی اخراج نشده بلکه قرار یک نفر به هر دلیلی تمدید نشده و حتی می توان به پیمانکار مربوطه به دلیل تلاش زیاد در حفظ نیروها و تعدیل بسیار کم در طول 7 سال تبریک گفت و حتی از آن تقدیر به عمل آورد.

ضمن آنکه اگر فردی احساس می کند در حق آن اجحاف شده است، راه آن رجوع به مراجع نظارتی و قانونی و پیگیری حقوقی است نه برگزاری تجمعاتی از این دست که ظاهرا با حمایت برخی از افراد منتقد شهرداری و خصوصی سازی بخش خصوصی انجام می شود.

این آتش نشانان باید در نظر داشته باشند که هیچ کس تضمین نکرده که اگر بخش خصوصی در آتس نشانی به فعالیت خود ادامه ندهد آنها نیز به نیروی رسمی تبدیل خواهند شد بلکه با سیاست های کوچک سازی شهرداری احتمال دارد این نیروها حفظ نشوند و همین شغل را هم از دست بدهند.

همچنین قابل ذکر است که همه افراد به کار گرفته شده در بخش خصوصی آتش نشانی در روز اول می دانستند که شرابط کار شرکتی چیست و هیچ صحبت و سخنی از تبدیل وضعیت آنها نبوده و انها با علم به این موضوع وارد این عرصه شده اند.

اما در این مدت آنقدر عملکرد بخش خصوصی در آتش نشانی مشهد خوب بوده که مردم به هیچ وجه احساس نمی کنند بخش خصوصی هم در این بخش وجود دارد و تفکیکی قائل نمی شوند.

به هر حال نتیجه امر خصوصی سازی در آتش نشانی مشهد با تصمیم شورای شهر باید مشخص شود نه هیاهو و تجمعات غیرفانونی…

مطالب بيشتر

بدون نظر