صفحه اصلی / مدیریت شهری / سازمان آتش نشانی / بررسی خصوصی سازی وظیفه آتش نشانی در دنیا:این قسمت آتش نشانی خصوصی در آمریکا
طراحی سایت در مشهد

بررسی خصوصی سازی وظیفه آتش نشانی در دنیا:این قسمت آتش نشانی خصوصی در آمریکا

مشهد تریبون – گروه ترجمه: نشریه دیجیتالی وایلد فایرکس آمریکا در مقاله ای مربوط به چندی پیش به نقش بخش خصوص آتش نشانی در بخش خصوصی در ایالت متحده پرداخته است که ترجمه بخشی از آن در ادامه آمده است:

آتش نشانی خصوصی صنعتی است به سرعت در حال رشد بله آتش نشانان خصوصی (اشاره به بخش خصوصی) ۴٫۳ درصد کل آتش نشانان کلیه کشورها را تشکیل میدهند اما این صنعت به دلیل روند رو به رشد به سمت خصوصی سازی در حال فوران شدن است.

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ که توسط شرکت تحقیقاتی بازار IBISWorld انجام شده، ۲۵۶ شرکت خصوصی در بخش آتش نشانی در ایالت متحده وجود دارد. این تحقیق اضافه کرده که انتظار می رود این تعداد تا سال ۲۰۱۷ به ۳۲۰ عدد برسد و در همین مدت مشابه تعداد کارمندان یا نیروهای این شرکت ها از ۱۶۸۸۰ نفر به ۲۷۲۰۶ نفر افزایش یابد.

این افزایش خصوصی سازی حاصل تلاش دولت های فدرالی و حکومت بوده است زیرا این شرکت ها با کاهش درآمد مالیاتی مقابله کرده و با بودجه های مورد تاکید  باعث تثبیت منابع عمومی آتش نشانی می شوند.

همچنین  بین سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱، تعداد آتش نشانان بخش دولتی و ناظران آن  ۰٫۶ درصد کاهش یافته است اما طبق آمار دفتر آمار کارگری، طی همین دوره، آتش نشانان و ناظران بخش خصوصی افزایش یافتند.

طبق مطالعه سال ۲۰۱۲ Ibis World خصوصی سازی آتش نشانی موجب صرفه جویی از ۱۰ تا ۴۰ درصد در بیشتر دولت ها و شهرداری ها می شود.

این یک راه حل مقرون به صرفه است. زیرا تهیه بسیاری از تجهیزات مانند موتورها و بلدورزرها و … بر عهده آنان است و علاوه بر این هزینه های آموزش، بیمه، مزایا، هزینه ها و هزینه های حمل و نقل تمام شده توسط پیمانکار پرداخت می شود.

همچنین شرکت های بیمه به طور فزاینده ای کارکنان بخش خصوصی را برای عملیات بحرانی یا پیشگیرانه بیمه می کنند.

البته لازم به ذکر است که بخش از فعالیت آتش نشانی های خصوصی در دنیا در زمین های بیایانی و خارج شهر می باشد.

منبع: wildfirex.com

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *