به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : جمعه 29 تیر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

مشهد همچنان دوست داشتنی است

کد خبر: 26983 - 28 بهمن, 1396

مشهد تریبون: از صبح امروز برخی از رسانه های حاضر در فضای مجازی فریاد وا اسفا سر دادند که “نمایشگاه مشهد دوست داشتنی” را تخریب کردند و هویت و فرهنگ این شهر چنین و چنان شد.

فارغ از صحت یا عدم صدق این ادعا، ظاهرا دوستان فراموش کردند که این نمایشگاه بستری موقت برای فرهنگ سازی بوده و بسترهای فرهنگی با توجه به طی شدن زمان در مقاطع مختلف تغییر می کند و قرار نیست که برای همیشه طرحی پرخرج و با تبلیغات بسیار کرکننده دائما برپا باشد.

برخی از افراد به شکلی از تخریب بستر این نمایشگاه سخن می گویند که گویا دیگر مشهد هویت و تاریخی ندارد، خیر اینگونه نیست و چه با این نمایشگاه و چه بدون این نمایشگاه، مشهد دوست داشتنی بوده و هست.

تخریب این بستر فرهنگی اگر صحت هم داشته باشد قطعا با نظر مدیریت شهری مشهد بوده و حتما برای کار فرهنگی بسترهای دیگری ایجاد خواهند کرد و به هویت و تاریخ مشهد بی توجه نخواهند ماند.

البته تا این لحظه شهرداری مشهد در پاسخ به موضوع واکنشی رسمی نشان داده و تنها احسام اصولی عضو شورای شهر مشهد در صفحه خود در یکی از شبکه های اجتماعی اصل موضوع را تکذیب کرده است که قطعا موضع گیری رسمی نیست.

بد نیست یادآور بشویم که دوستان دوره پیش شهرداری مشهد نیز از این دست اقدامات سلیقه ای کم انجام ندادند مثلا کتاب عکس مشهد که هر ساله در دور مهندس پژمان به چاپ می رسید و به نوعی به تاریخ مصور شهر تبدیل شده بود در دوره همین دوستان به کار خود پایان داد.

 

 

 

 

مطالب بيشتر
  1. کاملا بی طرف هستید و مستقل
    از اخبارتون مشخصه!!

    دیدگاه توسط ناشناس درتاريخ 7 تیر, 1397 7 تیر, 1397 12:05 ب.ظ