به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

همه به غیر از امیر؛ چرا تنها فیلم امیر در جشنواره فجر مشهد اکران نمی شود

کد خبر: 26973 - 15 بهمن, 1396

همان طور که می دانید نام 23 فیلم در بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر دیده می شود و شهر مشهد 21 فیلم را در جدول پخش پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد قرار داده است. تنها 2 فیلم ماهورا و “امیر” در جدول مذکورموجود است که مسئولین جشنواره در نشست خبری اعلام کردند که فیلم “ماهورا” به صورت ویژه ای و با حضور عوامل در جشنواره مشهد اکران خواهد شد.

اینجاست که این سوال در اذهان ایجاد می شود که چرا تنها فیلم “امیر” از بین 23 فیلم در نظر گرفته نشده است. سوالی که امیدواریم مسئولین جشنواره به آن پاسخ دهند.

در ادامه نگاهی کوتاه خواهیم داشت به این فیلم:

نیما اقلیما یکی از تازه‌کارترین کارگردانان عرصه فیلمسازی ایران است که با اولین اثر بلند خود به سی و ششمین دوره جشنوار فیلم فجر آمده است. اولین و جدیدترین اثر نیما اقلیما، امیر نام دارد که با سبکی اجتماعی ساخته شده است. نیما اقلیما، کارگردان این اثر در یکی از مصاحبه‌های خود عنوان کرده بود که بازیگران برای حضور و ایفای نقش در این اثر، نزدیک به ۹ ماه تمرین داشتند تا بازی آنها در این فیلم با کارهایی که پیشتر داشتند، متفاوت باشد. میلاد کی مرام که یکی از بازیگران این اثر بوده و ایفای نقش اصلی را بر عهده دارد، حضوری متفاوت را در این اثر سینمایی تجربه کرده است. همچنین گفته شده فیلم امیر که حال و هوای متفاوتی نسبت به آثار دیگر دارد، به سیمرغ «هنر و تجربه» در این دوره از جشنواره ملی فیلم فجر چشم دارد. یکی از مواردی که درباره این اثر وجود دارد این است که تدوین فیلم به صورت همزمان توسط مستانه مهاجر انجام می‌شده است تا عوامل بتوانند کار را هرچه زودتر برای مراسم جشنواره آماده کنند.

در وصف و معرفی این کار، دو خلاصه داستان از طرف سازندگان این اثر منتشر شده که به شهر زیر است:

یکی با کار، یکی با پول، یکی با زندگی، یکی هم با سیگار. همه خودشونو می‌کشن. فقط راه‌هاشون فرق می‌کنه.

علی در جست‌وجوی همسر سابق و پسرش به تهران می‌آید. امیر علیرغم مشکلات خانوادگی در تلاش است تا به روش خود گرفتاری آدم‌های دور و برش را حل کند.

مطالب بيشتر

بدون نظر