به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 22 آذر 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

آنچه در نهمین جلسه علنی شورای پنجم شهر مشهد گذشت

کد خبر: 26896 - 13 آذر, 1396

امروز 13 آذرماه 1396 نهمین جلسه علنی شورای پنجم مشهد برگزار شد.

در ابتدای جلسه حیدری رئیس شورای شهر مشهد در سخنانی به اهمیت معمولان و بهسازی فصاهای شهری برای آنها اشاره کرد و پس از آن فرشته تنهایی توان‌یاب برجسته شهر به نمایندگی از سایر توانیابان مشهدی با حضور در صحن علنی شورای شهر مشهد به ایراد سخنرانی پرداخت.

در ادامه این جلسه از قهرمان ملی، خداداد عزیزی تقدیر به عمل آمد. خداداد عزیزی نیز در این مراسم گفت: من از برگزاری این مراسم تقدیر شوکه شدم چون ما مشهدی‌ها معمولا همدیگر را تخریب می‌کنیم و عادت به تقدیر از همدیگر نداریم.

در ادامه شهردار مشهد مقدس طی سخنانی گفت: «کیف پول هوشمند» برای سهولت پرداخت بهای خدمات شهرداری توسط شهروندان و با مشارکت بانک پاسارگارد و یکی از اپراتورهای موبایل کشور رونمایی می‌شود.

تقی‌زاده خامسی ادامه داد: با پیوستن سایر اپراتورها به این خدمت، می‌توانیم همه شهروندان مشهد را تحت پوشش این خدمات هوشمند شهرداری مشهد قرار دهیم.

گفتنی است این جلسه چندین مصوبه داشت که به طور مختصر به آنها اشاره می کنیم.

شهرداری مکلف است ظرف دو ماه نسبت به تعیین تکلیف واگذاری یا عدم واگذاری ایستگاه‌های آتش نشانی با همکاری وزارت کشور نظر خود را اعلام کند.

دریافت نقدی خدمات اتوبوسرانی اصلاح شد.

به طوریکه استفاده از اتوبوس های روزانه و حومه و شب کار اول با مبلغ 10000 ریال و استفاده از اتوبوس های شب کار دوم با 15000 ریال میسر می باشد.

شهرداری مشهد مکلف شد نظر به اهمیت تسریع تسهیل و به حداقل رساندن موارد توقف و تاخیر در پروژه های مشارکتی در موارد اعلان گزارش تخلف، عملیات اجرایی پروژه را وفق قانون و تنها در همان بخش متوقف متوقف نماید و مانع ادامه اجرای سایر بخش های فاقد تخلف پروژه نشود.

شهرداری مشهدمقدس مکلف شد برای ساماندهی متکدیان سطح شهر طی مدت 3 ماه آیین نامه نحوه شناسایی و جمع آوری متکدیان را به شورای اسلامی شهر مشهد ارائه نماید.

مطالب بيشتر

بدون نظر