به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 22 آذر 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

آیا خودروهای شخصی در مشهد مغلوب تراموا می شوند؟

کد خبر: 26891 - 12 آذر, 1396

شب گذشته تقی زاده خامسی شهردار مشهد در گفت و گویی تلویزیونی از احتمال ایجاد خطوط حمل و نقلی “تراموا” در مشهد خبر داد.

تقی‌زاده خامسی گفت: بر روی موضوع راه‌اندازی تراموا در مشهد کار می‌شود و تلاش می‌کنیم این مهم اجرایی شود. ترامواهایی که از زمین برق می‌‎گیرد، دارای اولویت است. چون چهره شهر را مخدوش نمی‌کند. دولت نیز وعده داده در صورت تحقق این مهم، فاینانس لازم را در اختیار شهرداری مشهد قرار می‌دهد.
وی ادامه داد: هیچ شهری به مانند مشهد شرایط احداث تراموا را ندارد. چرا که مسیر احداث تراموا در مشهد مستقیم و بدون پستی و بلندی است.

اما داستان تراموا و مشهد به کجا بر می گردد ؟

به گزارش مشهد تریبون در واقع احداث مسیرهای تراموا در مشهد مصوبه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای سوم شهر را دارد اما از سال 91 تاکنون این امر اجرایی نشده است.

در سال 91 زعیمی رئیس کمیسیون مذکور در مصاحبه ای به رسانه ها گفت: بايد دو نقطه از شهر به عنوان مسير آزمايشي ناوگان تراموا در نظر گرفته شود.

همچنین خندان دل معاون سابق حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفته بود که راه‌اندازي سيستم تراموا در مشهد با توجه اينكه اولين سيستم حمل ‏ونقلي سبک شهري كشور به شمار مي‏ آيد، نيازمند انجام مراودات مالي و تبادل اطلاعات با خارج از كشور است.

در همان مقطع مشاور شرکت مجری طرح تراموا در مشهد بیان کرد: ظرفیت حمل و نقل کل ناوگان تراموا برای 12 ساعت کار در روز حدود 4 هزار و 200 مسافر است و سالانه حدود 15 میلیون نفر را می‌تواند جابه‌جا کند.
وی خاطرنشان کرد: اگر این سیستم راه بیفتد ظرف دو سال راه‌اندازی و فعالیت می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد و هزینه اولیه انجام شده را برگرداند.

تراموا چیست؟

واگن برقی(فرانسوی-عربی) یا تراموا(فرانسوی) یک واگن است که می‌تواند با اشغال کمترین جا از روی راه‌آهن خود در خیابان‌ها حرکت کند.واگن برقی می‌تواند درون شهری و بین شهری باشد.واگن‌های برقی معمولاً سبک‌تر و کوتاه‌تر از قطارهای معمولی و متروها هستند.همچنین تفاوت‌هایی میان این وسایل حمل و نقل عمومی نیز وجود دارد.برخی واگن‌های برقی ممکن است که از روی راه‌آهن معمولی حرکت کنند (مانند تراموا-قطار) همچنین ممکن است بتوانند از روی راه‌آهن مترو و قطار سبک حرکت کنند؛ واگن‌های برقی برای حمل مسافر و بار طراحی شده‌اند.

امروزه بیشتر ترامواها بوسیله پانتوگراف از برق استفاده می‌کنند؛ اگر لازم باشد، این واگن‌ها ممکن است از دستگاه‌های قدرت زیادی استفاده کنند.دیگر گونه‌های تراموا هستند که سوخت دیزل بکار می‌برند و بیشتر از آنها در مسیرهای بین شهر و روستاها استفاده می‌گردد؛ گونه‌هایی نیز وجود دارند که توسط بنزین، گاز، اسب و قاطر حرکت می‌کنند.

جایگاه تراموا در ایران

البته سابقه تراموا به تراموا اسبی در ایران می رسد که تبریز در سال 1280 آن را افتتاح کرد اما در شکل نوین آن ارومیه اعلام کرده تا سال 1398 تراموا رو افتتاح می کند.

همجچنین پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران هم اخیرا در مصاحبه ای اعلام کرده که تا 4 سال آینده تهران صاحب تراموا می شود.

در همین زمینه نصیر نخعی کارشناس زیرساخت های شهری می گوید: در راه‌اندازی تراموا، با توجه به تجربه سایر کشورها باید نسبت به فراهم بودن زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی و نیز کریدورهای مرتبط با توجه مشخصات سامانه حمل‌ونقلی اقدام شود. از سوی دیگر در زمینه بحث طراحی شهری، انتخاب سامانه‌ای که حداکثر هماهنگی را با محیط شهری داشته باشد و حداقل آلایندگی بصری را ایجاد کند، الزامی است. این کارشناس زیرساخت‌های شهری اضافه کرد: در همین زمینه طراحی واگن‌ها از نظر شکل و شیوه سوار و پیاده شدن، محل ایستگاه‌ها و موقعیت تجهیزات خطوط باید مورد توجه باشد. همچنین از آنجا که خطوط تراموا نیاز به مکانی برای پارک و تعمیر ناوگان در طول شبانه‌روز دارند، وجود فضایی به‌عنوان دپوی سامانه تراموا باید از نظر امکان‌پذیری، هزینه‌های مرتبط و نحوه ارتباط آن با مسیر تراموا مورد توجه قرار گیرد.

او تاکید کرد: برای راه‌اندازی تراموا، از نظر طراحی و اجرای سامانه‌های برق، مخابرات، سیگنالینگ و… با توجه به تجربه‌های موجود برای سایر سامانه‌های مشابه در کشور می‌توان گفت با مسائل قابل حل و آسانی روبه‌رو هستیم.

به هر حال تراموا در کشورهای پیشرفته دنیا جایگاه ویژه ای دارد اما در ایران هنوز به طور عملی و به شیوه جدید آن(غیردودی) اجرایی نشده است و در صورت اجرایی شدن مزایای زیادی در سامانه حمل و نقلی شهرها به ویژه شهری مانند مشهد خواهد داشت.

امیدواریم طرح این موضوع توسط شهردار کنونی مشهد مانند سال 91 نباشد که به فراموشی سپرده شد و تا اجرایی شدن پیش برود زیرا با وجود تراموا حودروهای شخصی نقش کمرنگ تری در اشغال فضای شهری خواهند داشت و کمک شایانی به حمل و نقل عمومی شهری خواهد شد.

مطالب بيشتر

بدون نظر