به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

سوال 2 گزینه ای شهردار مشهد: کشیری یا ضیایی؟

کد خبر: 26830 - 8 آبان, 1396

مشهد تریبون:  25 شهریور ماه امسال بود که حکم تقی زاده خامسی به عنوان شهردار مشهد توسط وزارت کشور امضا شد و او رسما شهردار مشهد مقدس شد. از همان هنگام و حتی پیش از آن گمانه زنی های زیادی در خصوص انتصابات توسط شهردار جدید مشهد در محافل مختلف مطرح می شد.

یکی از بخش هایی که حساسیت زیادی روی آن بوده و هست مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بوده است. بخشی که در دوره قبلی مدیریت شهری، مدیریت آن با مهدی رضوی کیا بود و در دوران سرپرستی محمد آذری بر شهرداری حسین کشیری به عنوان سرپرست معرفی گردید و همچنان نیز به فعالیت خود ادامه می دهد.

اما برخی از نیروهای اصلاح طلب از ابتدا مخالف کشیری بودند و از گزینه هایی همچون سید کمال ضیایی برای این بخش سخن به میان آورده اند.

تقی زاده خامسی تا به امروز نه به کشیری حکم مدیریتی داده و نه برای ضیایی حکم صادر کرده است اما این روزها متاسفانه در فضایی نه چندان اخلاقی بحث ها و جدال ها در محافل مختلف به خصوص در شبکه های اجتماعی میان طرفداران این دو فرد صورت گرفته که قطعا این جدال ها چیزی به غیر از وقت تلف کردن و تمرکز بر حاشیه ها هیچ دست آوردی ندارد.

اما اینجا نگاهی می اندازیم به رزومه کشیری سرپرست کنونی روابط عمومی و کمال ضیایی گزینه محتمل این سمت:

سید کمال ضیایی ( اصلاح طلب): سرپرست موسسه مطبوعاتی ایران در استان خراسان رضوی، مدیرگروه رسانه‌ای (جامعه ایرانی)، عضو شورای اداری استان خراسان رضوی و عضو موسس و نائب رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران استان خراسان رضوی

حسین کشیری: مدیر سابق تحریریه شهرآرا، مدیر سابق اداره رسانه شهرداری مشهد، مدیر سابق روابط عمومی منطقه 11 مشهد، معاونت برنامه ریزی متروپلیس در سال 1390، رئیس اداره روابط خارجی شهرداری مشهد

تحصیلات: دکتری روابط بین الملل، کارشناس ارشد علوم ارتباطات، کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی و مسلط به 3 زبان خارجی انگلیسی، اسپانیولی و روسی

قطعا تقی زاده خامسی و اعضای شورای پنجم با توجه به معیارهای خود باید در فضایی آرام و تخصصی در این خصوص تصمیم بگیرند و قطعا جوسازی رسانه ای اتفاق خوبی نیست.

شهردار جدید مشهد در یکی از اولین گفت و گوهای خبری خود در این سمت گفته بود: تغییر مدیران را خیلی سخت انجام می‌دهم و در‌این‌زمینه هیچ‌گاه نقل‌قول‌های دیگران را نمی‌پذیرم و تنها بعد از اینکه خود به ارزیابی کامل دربارۀ آن مدیر رسیدم، در‌صورت نیاز، مدیر مربوطه تغییر خواهد کرد.

همچنین محمد رضا حیدری رئیس شورای پنجم مشهد چندی پیش در گفت و گو با مشهد تریبون بیان کرده بود که تاکید شورای پنجم بر استفاده از نیروهای جوان و با تجربه است و ورود بازنشستگان را به طور حداقلی خواهیم داشت و از طرفی مدیران جوان انتخاب شده باید با توجه به سنی که دارند سطوح مدیریتی را تجربه کرده باشند و ضمن داشتن برنامه در حوزه تخصصی خود، بتوانند برنامه شورای پنجم را اجرایی نمایند.

در همین زمینه محمد حسین ودیعی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهربه مشهد تریبون گفته بود: در سطح مدیران اجرایی تخصص خیلی مهم است اما در سطح مدیران تصمیم ساز هم تخصص مهم است و هم دیدگاه سیاسی.

به هر حال با توجه به این معیار و شعارهایی همچون تخصص گرایی و توجه به ظرفیت های داخل سیستم شهرداری که شهردار و اعضای شورای شهر از آن یاد کرده اند و البته توجه به دیدگاه سیاسی باید دید تا در نهایت شهردار در خصوص مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری مشهد چه تصمیمی می گیرد.

البته این امکان هم وجود دارد که فرد دیگری به عنوان مدیر روابط عمومی شهرداری مشهد منصوب شود که البته احتمال آن با توجه به اطلاعات در دست ضعیف است.

در پایان باید گفت هر دو فرد مذکور دارای ویژگی های مثبت مدیریتی هستند اما تعیین تکلیف زودتر وضعیت کنونی مدیریت روابط عمومی اهمیت بالایی دارد تا این بخش و نیروهای انسانی مشغول از بلاتکلیفی بیرون آیند.

مطالب بيشتر

بدون نظر