به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : یکشنبه 1 مرداد 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

زهرا بیک خراسانی بیان کرد: لزوم توجه بیشتر به اشتغال زنان و حمایت از آنان

کد خبر: 26682 - 16 اردیبهشت, 1396

زهرا بیک خراسانی مدرس حوزه و دانشگاه در گت و گو با خبرنگار ما گفت: انتخابات شورای شهر همواره از اهمیت بسیاری به ویژه در مشهد و کلان شهرها برخوردار بوده است، اما همزمانی انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراها اهمیت آن چندین برابر شده و انشالله شاهد حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی خواهیم بود.

وی افزود: به نظر بنده حضور زن در عرصه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی یک تکلیف است. در شورای شهر مسائل مختلف عمرانی، آبادانی، زیست محیطی، فرهنگی و اجتماعی وجود دارد و یک شهر نیازمندی ها و مشکلات بسیار زیادی دارد و ضروری است که در تمام زمینه ها کارشناس داشته باشیم و از تمام تخصص ها برای اداره شهر استفاده کنیم.

بیک خراسانی اذعان داشت: زنان قشر آسیب پذیر جامعه هستند و بخش اشتغال زنان نادیده گرفته شده است. برای مثال هیچ اقدامی برای زن های دست فروش انجام نمی شود. دست فروشی یک زن یعنی مرگ تدریجی زنی که از سر ناچاری به دست فروشی روی آورده است. باید تدابیری اندیشیده شود که آنها بتوانند همان شغل را در یک محیط مناسب تر و با استفاده بهینه از امکانات موجود انجام دهند.

وی ضمن بیان اینکه با حضور حداکثری زنان در شورای شهر می توان بسیاری از مشکلات زنان از قبیل ازدواج، اشتغال و نیز مشکلات زنان کارگر را برطرف کرد، بیان کرد: در مسائل مشاوره حقوقی و خانوادگی همواره زنانی را می بینیم که به دلیل آسیب های اجتماعی چون طلاق، اعتیاد، ازدواج موقت و غیره، دچار آسیب شده اند و گاهاً به اختلالات روانی و روان پریشی دچار و خانواده آنها با بحران روبه رو شده است. ما باید مدافع حقوق زنان باشیم.

این فعال اصولگرا خاطر نشان کرد: آمار بالای طلاق و نیز آمار روزافزون خشونت های خانگی و فرار دختران، نشان می دهد که زنان باید تحت حمایت و توجه بیشتری قرار گیرند، خطراتی که زمینه فروپاشی خانواده را فراهم می کنند، باید شناسایی و رفع شوند. باید به زنان آموزش ها و مهارت های لازم داده شود. باید برای زنانی که دیگر توانایی کارکردن ندارند و بیمه هم ندارند، فکری کرد.

بیک خراسانی ادامه داد: زنان باید اداره زندگی را در اولویت قرار دهند تا بتوانند در پست های اجرایی نیز فردی مفید و مؤثر در سطح جامعه باشند، من فکر می کنم شهدای ما کاری حسینی کردند و اکنون ما که بازماندگان آنها هستیم باید کاری زینبی کنیم؛زنان باید با حضور فعال خود در عرصه اجتماع از ارزش های امام و انقلاب حفاظت کنند.

وی بیان کرد: افزایش پارک های ویژه بانوان، ایجاد کتابخانه های آزاد ویژه بانوان و راه اندازی کارگاه های مهارت زندگی در سطح شهر مشهد از جمله اقدامات خوبی است که باید انجام گردد.

 

 

مطالب بيشتر

بدون نظر