به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : شنبه 27 آبان 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

حجت السلام حمیدی بیان کرد: لزوم ترویج الگو های ایرانی اسلامی توسط کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد

کد خبر: 26619 - 10 اردیبهشت, 1396

حجت الاسلام محمد حمیدی کارشناس عالی حقوق قضائی گفت:فرهنگ مقوله ای بسیار وسیع و گسترده است و کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد می تواند با استفاده از کارشناسان و متخصصان این عرصه نقشی مهم و تاثیر گذار ایفا کرده و با همکاری نهاد های مربوطه مانند دانشگاه، حوزه و مساجد ضمن استفاده از الگو های ایرانی اسلامی گامی مهم در جهت رفع مشکلات فرهنگی جامعه بردارد.
وی ادامه داد: مهم ترین معضل فرهنگی که متاسفانه در شهر امام هشتم علیه السلام شاهد آن هستیم بحث ازهم پاشیدن خانواده ها علی الخصوص خانواده های جوان است که می توان با اجرای برنامه های مناسب در جهت رفع آن کوشید.
حجت الاسلام محمد حمیدی عنوان کرد: برای کاهش آمار طلاق برنامه هایی طراحی شده که درصورت فراهم شدن شریط و ساز و کارهای آن و مساعدت قضائی، انتظامی و دیگر دوایر دولتی و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، میتواند بیش از 90 درصد کاهش آمار پرونده های شعبه های خانواده را به دنبال داشته باشد.
عضو اول شوراهای حل اختلاف خانواده بیان کرد: از دیگر مسائل مهم و دارای اولویت، بحث اشتغال جوانان است که نیازمند ایجاد ساز و کارها و فراهم کردن شرایط تولید و ایجاد زیر ساخت های مربوط به آن است که نیازمند برنامه ریزی متخصصین در کنار هماهنگی با سایر نهاد ها است که قطعا تاثیر زیادی در تشکیل خانواده و ازدواج جوانان دارد.
این فعال فرهنگی مذهبی اذعان داشت: متاسفانه امروزه شاهد درگیر شدن جوانان با بحث اعتیاد و مواد مخدر هستیم لذا باید زیر ساخت ها و شرایطی فراهم بشود که اولا از آلوده شدن جوانان جلوگیری کند و ثانیا عزیزانی که به این مشکل مبتلا هستند رهایی یافته و برای آنها شرایط کار و بازگشت به جامعه فراهم گردد.

مطالب بيشتر

بدون نظر