به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : شنبه 27 آبان 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

لزوم توجه نامزدهای انتخابات شورای پنجم به سند چشم انداز 1404 مشهد

کد خبر: 26566 - 6 اردیبهشت, 1396

سند چشم انداز مشهد 1404 در سال 1383 با توجه به مصوبه شورای شهر توسط معاونت برنامه ریزی شهرداری مشهد تدوین شده و  بیش از10  سال از  تصویب آن گذشته و در واقع می توان گفت نیمی از عمر این سند طی شده است.

اما در این 10 سال تا چه اندازه به این سند توجه شده و اعضای شورای شهر و مسئولین شهرداری آن را مد نظر داشته اند پرسشی مهم است که باید به آن به صورت ویژه پرداخت.

پر واضح است که شورای چهارم مشهد در پرداختن به این سند کوتاهی کرده و توجهی درخور این موضوع نداشته است.

در واقع سند چشم انداز شهر مشهد در افق 1404 آرمانی است که مردم این شهر امید به تحقق آن بسته اند.آرمانی که بسیاری از مشکلات مردم را حل خواهد نمود و زندگی مردم مشهد را در کلاس جهانی قرار می دهد.

به گزارش مشهد تریبون در این سند مشهد اینگونه تعریف شده است:

مشهد شهری است زیارتی، سیاحتی و مذهبی، آرامش دهنده، فرح بخش، با اقتصاد خدماتی و صنایع برتر، مبتنی بر فن آوری و امنیت مناسب در سطح جهانی

این خلاصه و چکیده سندی است که با محوریت شهرداری مشهد در سال 83 به تصویب رسیده است.از این رو شهرداری مشهد 6 استراتژی را برای تحقق این سند ترسیم نمود.

1) استراتژی های زیارتی، سیاحتی و مذهبی

2) استراتژی های آرامش دهنده

3) استراتژی های فرح بخش

4) استراتژی های اقتصاد خدماتی و صنایع برتر

5) استراتژی های مبتنی بر فناوری

6) استراتژی های ایجاد کننده امنیت مناسب

با توجه رصد فضای انتخاباتی کنونی شهر مشهد متاسفانه توجه به مسائل اساسی و مهم شهر در حاشیه قرار گرفته و دعواهای سیاسی و بحث و جدال های بیهوده بین جریان های مختلف جهت کسب کرسی های شورای پنجم شکل گرفته است.عدم توجه به اسناد بالادستی یکی از مواردی است که در هر دوره شورای شهر مشهد موجب بی برنامگی و فعالیت های سلیقه ای می شود.

لذا مشهد تریبون از نامزدهای انتخابات می خواهد تا با مطالعه بیشتر این سند تمرکز خود را برای تحقق این سند بالادستی به کار گیرند و برنامه های خود را با آن تنظیم نمایند.

برای مشاهده این سند اینجا کلیک نمایید.

بازنشر مطالب مشهد تریبون تنها با ذکر منبع مجاز است.

545

مطالب بيشتر

بدون نظر