به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : یکشنبه 1 مرداد 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

همراه با انتخابات شورای پنجم مشهد/ ائتلاف اصولگرایان در وضعیت بلاتکلیف

کد خبر: 26543 - 3 اردیبهشت, 1396

بر اساس تحقیقات میدانی خبرنگار ما تاکنون ساز و کار مشخصی برای تشکیل ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات شورای پنجم مشهد تشکیل نشده است.

این در حالی است که شاخه های مختلف اصولگرایی در شهر مشهد از جمله جبهه پیروان، جریان سید محمد پژمان، جبهه پایداری و … هریک به طور جداگانه فعالیت های انتخاباتی خود را انجام می دهند.

همچنین برخی از شنیده ها حاکی از آن است که جریانی که سهم بالایی در چهارم مشهد دارد، به دنبال سهم بالایی در لیستی برای ائتلاف اصولگرایان می باشد و یکی از اعضای شورای کنونی در نقش لیدر فعالیت می نماید.

در انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره دهم که چندی پیش برگزار شد یک شورای مرکزی برای این ائتلاف تشکیل شد، دو نماینده از جبهه پیروان خط امام و رهبری، دو نماینده از جبهه پایداری، دو نماینده از جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و جمعیت ایثارگران، دو نماینده از طیف حامیان دکتر قالیباف و یک نفر از شخصیت‌های حقیقی جریان اصول گرا تشکیل شد که در نهایت لیست انتخابات مجلس شورای اسلامی را برای حوزه مشهد و کلات مشخص نمودند.

اما با توجه به آرایش کنونی شکل گرفته برای انتخابات شورای پنجم مشهد تشکیل این ائتلاف با ترکیب مذکور هم دور از ذهن است و هم اینکه موحب نادیده گرفتن سایر جریان ها می شود.

این در حالی است که اصلاح طلبان و اعتدالیون اصلاح طلب همچون انتخابات مجلس قبلی وحدت بهتری را از خود نشان دادند و سعی دارند همچون آن انتخابات لیستی واحد را ارائه دهند.

به هر حال جریان های مختلف اصولگرایی در شهر مشهد منتظر شفاف سازی فرآیند تهیه لیست ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات شورای پنجم مشهد هستند تا بتوانند شانس خود را برای حضور در این لیست امتحان کنند.

بازنشر مطالب مشهد تریبون تنها با ذکر منبع مجاز است.

545

مطالب بيشتر

بدون نظر