صفحه اصلی / آن 15 نفر: انتخابات شورای پنجم شهر مشهد / توصیه مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی به نامزدهای انتخاباتی: فضاهای سیاسی مانع خدمت بیشتر به مردم می شود
طراحی سایت در مشهد

توصیه مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی به نامزدهای انتخاباتی: فضاهای سیاسی مانع خدمت بیشتر به مردم می شود

سید مجتبی علوی مقدم مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی در گفت و گوی اختصاصی با مشهد تریبون در خصوص مسائل پیرامون انتخابات شورای پنجم مشهد گفت: نامزدهای انتخاباتی با علم به قانون شوراها وارد عرصه فعالیت شورایی شوند و نیتشان این باشد که وقت خود را به صورت اختصاصی برای خدمت به مردم در مدیریت شهری بگذارند به طوریکه کار مستقل دیگری برای خود انتخاب نکنند زیرا شوراها به خودی خود مسئولیت سنگینی است و اگر کسی بخواهد وارد این عرصه بشود باید با تمام وقت به میدان بیاید.
وی به نامزدهای انتخاباتی توصیه نمود که اگر قصد دارند به مردم خدمت کنند با رعایت تمام مسایل قانونی وشرعی از پرداختن به دسته بندی های سیاسی و وارد شدن به این فضاها خودداری کنند و افزود: فضاهای سیاسی مانع خدمت بیشتر به مردم می شود.
علوی مقدم ضمن تاکید بر صداقت بر گفتار نامزدهای انتخاباتی، خاطر نشان کرد: داوطلبان در فرآیند پیشرو به گونه ای شعار دهند تا اگر رای آوردند در نهایت مردم از انتخاب این افراد پشیمان نشوند.
مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی در ادامه گفت: یکی از موضوعات مهم و اساسی که همه شوراها باید به آن توجه کنند، فرهنگ کار تیمی است و در خصوص مشهد باید گفت که معضل حاشیه نشینی، سیما و منظر عمومی شهر، شناخت نیازها و مشکلات خدمات عمومی شهر، فضای سبز و به ویژه مسائل فرهنگی اجتماعی باید در دستور کار شورای شهر مشهد باشد و به آن بپردازند.
وی  تعامل شورای شهر با سایر دستگاه ها را بسیار مفید دانست و بیان کرد: شورای مطلوب شورایی است که ضمن آشنایی به قوانین از حاشیه ها دوری کند و از مسائلی که  مانع خدمت به مردم می شود پرهیز نماید.
علوی مقدم انتخاب شهردار توسط شورای شهر را بسیار مهم دانست و در این زمینه گفت: انتخاب  شهردار اصلح را باید به خود مردم واگذار کرد زیرا مردم امتحان خود را پس داده اند و نشان داده اند که می توانند به نحو احسن بهترین گزینه را انتخاب نمایند اما به طور کلی می توان بیان کرد شایسته است شورای شهر تعهد و تخصص را در کنار روحیه تعامل در نظر بگیرد و فردی مناسب که دارای سوابق اجرایی و مدیریت شهری است را انتخاب نماید.
وی بر تعامل شهردار با سایر دستگاه ها تاکید کرد و افزود: شهردار باید با ارتباطات خود موجب ایجاد هم افزایی شود تا اتفاقات خوبی رقم بخورد.
مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی در خصوص کمپین ها و پویش های مختلف در جریان های انتخاباتی، اذعان داشت: این پویش ها امر مطلوبی است اما باید در نظر گرفت که همه این موارد تا انتخابات است و بعد از آن باید به نظر مردم احترام گذاشت و فضای رقابت را برای خدمت بیشتر به مردم به فضای رفاقت تبدیل کرد.

انتشار مطالب مشهد تریبون تنها با ذکر منبع مجاز است.

545

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *