به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : یکشنبه 1 مرداد 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

مشهد تریبون بررسی می کند: روحانیان سرشناسی که پا به عرصه انتخابات شورای پنجم گذاشتند

کد خبر: 26353 - 13 فروردین, 1396

به گزارش مشهد تریبون چندی است که زمان ثبت نام انتخابات شورای پنجم شهر مشهد به پایان رسیده و نامزدهای انتخاباتی در نوبت انتظار نتایج اعلام تایید صلاحیت ها هستند تا کم کم بتوانند تبلیغات خود را شروع نمایند.

با توجه به جایگاه بالای شهر مشهد در حوزه معنویت و داشتن عنوان پایتخت فرهنگ جهان اسلام در سال 2017 و به ویژه وجود بارگاه منور رضوی، قطعا شورای اسلامی شهر مشهد به عنوان هدایت کننده مدیریت شهری باید از لحاظ فرهنگی و معنوی جایگاه ویژه ای داشته باشد تا فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در 4 سال عمر این نهاد تاثیر مثبتی در زنده نگه داشتن ارزش ها و رفع آسیب های فرهنگی اجتماعی در شهر داشته باشد.

از این رو حضور روحانیت در پارلمان شهری به ویژه در کمیسیون فرهنگی اجتماعی اهمیت بسیاری دارد.

بر اساس این گزارش تحریریه مشهد تریبون تاکنون در 4 دوره ای که شورای شهر مشهد به خود دیده، تنها 6 روحانی توانسته اند صاحب کرسی های پارلمان شهری بشوند. در دوره اول حجت الاسلام جوادی، در دوره دوم حجت الاسلام دلاور، در دوره سوم حجت الاسلام مهرورز و در دوره چهارم حجج الاسلام آقایان اخلاقی، فاطمی و لطفی به عنوان روحانی در شورای شهر مشهد حضور داشتند.

فارغ از بررسی و اظهار نظر در خصوص نوع عملکرد این افراد باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا در شورای پنجم هم روحانی خواهیم داشت و چند نفر از “آن 15 نفر” از جامعه روحانیت خواهند بود.

اما تاکنون چه افراد چهره و سرشناسی از این قشر جامعه پای به عرصه گذاشته و در انتخابات ثبت نام کرده اند؟

1 حجت الاسلام لطفی: علی اصغر لطفی رئیس کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر شورای چهارم مشهد است. وی که سوابقی همچون معاون فرهنگی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معاون سابق آموزشی بسیج سپاه امام رضا(ع) را در کارنامه دارد، در دوره چهارم شورای شهر مشهد از منتقدین صولت مرتضی شهردار کنونی مشهد بود که بارها در خصوص حقوق مسئولین شهرداری و برخی مسائل دیگر انتقادات تندی را رسانه ای کرد.

2 حجت الاسلام اخلاقی: حسنعلی اخلاقی عضو شورای چهارم مشهد را نه می توان مدافع و نه می توان منتقد شهرداری کنونی دانست. وی در مقاطع مختلف نسبت به موضوعات مختلف نظرات متفاوتی را ارائه کرد و در 4 سال شورای چهارم فعالیت زیادی در کمیسیون فرهنگی داشت. اخلاقی دکتری فقه و مبانی حقوق از دانشگاه فردوسی مشهد دارد و معاون آموزشی جامعه المصطفی می باشد.

3 حجت الاسلام فاطمی: مجید فاطمی رئیس کنونی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر مشهد سخنگوی جبهه پایداری خراسان رضوی است. وی که استاد و مدرس حوزه علمیه خراسان نیز می باشد از مدافعان صولت مرتضی و شهرداری کنونی است و بارها از این مدیریت دفاع کرده است.

4 حجت الاسلام سبزیان: علی اکبر سبزیان از روحانیان جریان اعتدال شناخته می شود و در این جریان سیاسی هم صاحب مسئولیت بوده است. سبزیان هم اکنون مشاور معاون زیارت استانداری خراسان رضوی و مدیر مسئول هفته نامه استانی “مشهد سلام” است. وی همچنین مسئول سابق دفتر فرهنگی تربیتی حوزه علمیه خراسان می باشد.

5 حجت الاسلام غلامی: مهدی غلامی معاون سابق دانشگاه بین المللی کیش است که به عنوان یک چهره دانشگاهی شناخته می شود. او همچنین مدیر کل سابق فرهنگی اجتماعی دانشگاه های خراسان شمالی می باشد و دبیر نخستین جشنواره تئاتر دانشگاهیان سراسر کشور بوده است.

6 حجت الاسلام منصوریان: حسن منصوریان از نزدیکان جریان حاکم بر شهرداری مشهد در حال حاضر شناخته می شود و شنیده هایی مبنی بر حضور وی در لیست ائتلاف اصولگرایان وجود دارد که مشهد تریبون نمی تواند این شنیده ها را تایید یا رد نماید. وی در حال حاضر مشاور شهردار مشهد و نماینده شهردار در ستاد ساماندهی حاشیه شهر مشهد می باشد. گفتنی است منصوریان مدیرعامل موسسه مطالعات اندیشه شناسی دینی رضوان نیز می باشد.

7 حجت الاسلام سلطانی: احمد سلطانی چندی پیش در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا در خصوص بیلیارد و بولینگ معروف شد. وی رئیس کمیسیون فرهنگی فدراسیون بولینگ و دارای مقام استانی در رشته های بیلیارد و بولینگ در سطح استان می باشد. وی همچنین استاد حوزه و دانشگاه و امام جماعت مسجد جوادالائمه در خیابان هاشمیه مشهد نیز می باشد.

برای مشاهده تصاویر و رزومه نامزدهای ثبت نامی انتخابات شورای پنجم بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

545

مطالب بيشتر

بدون نظر