صفحه اصلی / سیاسی / همه آنچه در خصوص کاندیداتوری حجت الاسلام رییسی نقل شده است
طراحی سایت در مشهد

همه آنچه در خصوص کاندیداتوری حجت الاسلام رییسی نقل شده است

به گزارش مشهد تریبون روز گذشته مرضیه وحید دستجردی وزیر سابق بهداشت کشور که هم اکنون سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب می باشد، در نشست خبری خود که متن آن در روزنامه ها و خبرگزاری های معتبر انعکاس فراوان داشت، گفت: آقای ابراهیم رییسی نیز جز ۵۰ نامزد معرفی شده از سوی ۳‌هزار نفر جبهه مردمی هستند.

شایان ذکر است که حجت الاسلام رئیسی که تولیت آستان قدس رضوی را عهده دار می باشد، عضو هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری نیز می باشد و از این رو روز گذشته خبرگزاری خبرآنلاین از قول کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان درباره دعوت برخی گروه‌های سیاسی از حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی نوشت: سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که اگر یک عضو هیأت نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری تصمیم به نامزدی در این انتخابات گرفت باید قبل نام‌نویسی نامزدها اقدام به استعفا کند یا در مدت زمان نام‌نویسی نامزدها هم می‌تواند از مسئولیت خود استعفا دهد و برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کند؟ اظهار کرد: قاعدتا هر زمانی تصمیم به نامزدی در انتخابات گرفت باید استعفا دهد اما قانون درباره زمان آن سکوت دارد و زمان خاصی مشخص نشده است.
پیش از این نیز روزنامه اعتماد در مطلبی با عنوان”ابراهیم رئیسی، رقیب روحانی می شود؟ ” یکی از نامزدهای اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری را ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی دانست و نوشت: سید ابراهیم رییسی، همچون «حسن روحانی» لباس روحانیت می‌پوشد و به کلامِ آخوندی اشراف دارد؛ درس‌آموخته مکتب مدرسه حقانی. یک گام از روحانی جلوتر است؛ چرا که سید است و سیاسیون سید بودن را با توجه به شیعی بودن ایرانیان، بر افزایش رای و هواداری آنان موثر می‌دانند.

این روزنامه ادامه داد: همچنین رییسی با برگزیده شدن به عنوان تولیت آستان قدس رضوی توانسته به اقشار پایین جامعه در مشهد توجه کند و تصاویری از او و خانه‌ها و زندگی‌های سخت منتشر شده است. پس می‌تواند معترضی باشد به وضعیت اقتصادی دولت کنونی و راهی بیابد جهت جلب آرای طبقات محروم.از دیگر سو، سابقه‌ای دارد در بطن نهادهای امنیتی و قضایی کشور (دادستان ویژه روحانیت، دادستان کل کشور، معاون اول قوه قضاییه، رییس سازمان بازرسی کل کشور، دادستان تهران و…) که او را برابر حسن روحانی نگه می‌دارد و ضعفی نخواهد داشت. آنچنان‌که روحانی هم امروز در رقابت و جدال با همقطاران اوست. میان هسته مرکزی قدرت هم هوادارانی دارد که این روابط به گونه‌ای است، شاید لازم باشد آنان به او بگویند، به میدان انتخابات بیاید یا خیر؟او حراف نیست و حتی در این اواخر، برابر برخی انتقادات تند نیز حاضر به سخنرانی نشد و به میدان مواجهه نیامد. از همه مهم‌تر، اگر کاندیدا شود، گروه یا افرادِ موثری میان اصولگریان وجود ندارد که دهان به انتقاد و شکوایه و ان‌قلت باز کنند.

گفتنی است سید ابراهیم رئیسی در سال ۱۳۳۹ هجری شمسی در خانواده‌ای روحانی در محله نوغان مشهد مقدس دیده به جهان گشود و هم اکنون مقام تولیت آستان قدس رضوی را دارا می باشد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *