به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : دوشنبه 4 تیر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

بزرگترین پروژه شهردار مرتضوی در مشهد افتتاح شد

کد خبر: 25839 - 2 اسفند, 1395

فاز 1 خط 2 قطار شهری مشهد که ا زسال 87 کار عملیاتی آن آغاز شده بود امروز با جضور جمعی از مسئولین و شهروندان شهر مشهد  افتتاح شد.

در دوره گذشته مدیریت شهری مشهد فاز 1 خط 1 قطار شهری مشهد افتتاح شد که فاز دوم آن در دوره شورای چهارم و ریاست صولت مرتضوی بر شهرداری مشهد تکمیل گردید و حال خط 1 قطار شهری مشهد مورد بهره برداری قرار گرفت.

برای ساخت هر ایستگاه خط 2 قطارشهری مشهد از سازه، خاکبرداری، ایزوله سازی، اجرای تاسیسات مکانیکی، تابلوهای برق و روشنایی تا اتمام معماری رقمی معادل 50 میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

گفتنی است در دوره مدیریت شهری کنونی بیشتر هزینه عملیاتی و تبلیغاتی برروی این پروژه انجام گردید و پیش از انتخابات سال آینده این پروژه افتتاح گردید.

مدیران دوره کنونی همواره از به گل نشستن این پروژه در گذشته سخن گفته اند و البته بر کسی پوشیده نیست که افرایش قیمت های جهانی و نرخ ارز یکی از دلایل رکود این پروژه در سال 91 و 92 بود.

جدا از دعواهای سیاسی افتتاح این پروژه که به دلایل مشکلاتی همچون تحریم ها و… با تاخیر هم مواجه بود کمک قابل توجهی به توسعه زیرساخت های شهر زائرپذیر و بین المللی مشهد می کند و باید از تک تک مدیران و افرادی که در این راستا تلاش کرده اند تشکر نمود.

مطالب بيشتر
  1. اولا یک نفر در این شهر پیدا نمی شود از جناب شهردار بپرسد جنابعالی که در اول کارتان از هزینه های تبلیغاتی دوران قبل انتقاد می کردید که چرا برای افتتاح خط یک قطارشهری برای ساخت کلیپ تبلیغاتی 30 میلیون تومان هزینه شده است ولی امروز خود ایشان هزینه تبلیغات افتتاح نیمی از یک پروژه که بجای 5 سال 8 سال است به طول کشیده شده می کند. ثانیا این پروژه عمده کار اصلی آن در زمان مدیریت قبلی انجام شده بود که تنها سال آخر آن به تحریم خورد و اگر ایشان ادعایی دارند در اصل باید یک سال بعد از شهردار شدنشان به اتمام می رساندند.

    دیدگاه توسط ناشناس درتاريخ 3 اسفند, 1395 3 اسفند, 1395 8:45 ب.ظ