صفحه اصلی / اقتصادی / مدیرعامل شرکت گاز استان تاکید کرد: نظارت بر اجرای صحیح پروژه های گازرسانی درخراسان رضوی
طراحی سایت در مشهد

مدیرعامل شرکت گاز استان تاکید کرد: نظارت بر اجرای صحیح پروژه های گازرسانی درخراسان رضوی

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی گفت: عمده فعالیت امور بازرسی فنی این شرکت طی چند سال اخیر بر اجرای صحیح پروژه های عظیم گازرسانی در خراسان رضوی متمرکز شده است.

سید حمید فانی با بیان این مطلب اظهار کرد: امور بازرسی فنی شرکت گاز استان علاوه بر فعالیت های جاری از قبیل انجام نشت یابی های دوره‌ای و بازرسی ایستگاه‌های تقلیل فشار، کاتدیک وگرمکن های گازی در چند سال اخیر گامهای موثری در جهت تحقق سلامت پروژه‌های گازرسانی روستایی استان برداشته است. بطوریکه در زمینه بازرسی کالا بیش از سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر لوله پلی اتیلن و ۴۵۰ کیلومتر لوله فولادی، در حین فرآیند تولید مورد بازدید و بازرسی قرار گرفته است.

وی افزود: اموربازرسی فنی شرکت گاز خراسان رضوی همچنین در جهت افزایش کمی و کیفی اجرای پروژه‌های در دست اجرا، تعداد ۹۸ مورد بازرسی تصادفی را انجام داده است.

فانی با اشاره به بازرسی ۱۴۲ ایستگاه تقلیل فشار و اندازه گیری گاز، به صورت میدانی (در‌محل‌کارخانجات‌سازنده) مطابق با استانداردهای مربوطه از ابتدای سال ۹۵ تاکنون اضافه کرد: امور بازرسی فنی گاز خراسان رضوی در زمینه انجام تست‌های مقاومت نشتی و پوشش نیز بیش از یکهزار و ۲۰۰‌کیلومتر از شبکه‌های اجرا شده پروژه‌های بند “ق”  را مورد نظارت و ارزیابی قرار داده است.

فانی اضافه کرد: از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون، ۱۰۰۰ کیلومتر لوله پلی اتیلن، ۲۰۰ کیلومتر لوله فولادی و ۳۹ ایستگاه بازرسی شده، و همچنین ۵۹۱ کیلومتر خط تغذیه و توزیع تحت آزمایش مقاومت نشتی قرار گرفته که در مقایسه با سایر استانهای کشور نوعی رکورد محسوب می شود.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی این اقدامات در جهت افزایش کیفیت اجرای پروژه‌های در دست اقدام و تجزیه و تحلیل دقیق از روند میزان خطاهای احتمالی پیمانکاران در حین انجام پروژه‌های گازرسانی می شود.

فانی این آمار مطلوب را معلول همکاری و همدلی کلیه واحدهای شرکت گاز خراسان رضوی در راستای توسعه فعالیت‌های کمی و کیفی سازمان عنوان کرد و افزود: باید بتوانیم با بهره گیری از ظرفیت کارشناسان و نیروهای متخصص گاز خراسان رضوی زمینه تبدیل این شرکت به قطب فنی گاز کشور را فراهم کنیم.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *