به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : دوشنبه 4 تیر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

شهردار مشهد: ساخت پارکینگ در دستور کار نیست، مگر شهروندان تقاضا کنند

کد خبر: 25712 - 6 آبان, 1395

سید صولت مرتضوی در بیستمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی و تعالی که صبح امروز در محل تالار شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، عنوان کرد: هدف حوزه برنامه‌ریزی تدوین راه‌هایی است که کاهش هزینه‌ها در موارد غیرضروری اجرای پروژه‌ها به حداقل برسد و راهکارها از سوی معاونت برنامه‌ریزی و تعالی اعلام شود.
وی با تاکید بر اینکه باید هزینه‌ها کاهش پیدا کند، در مورد موضوع بررسی آنالیز هزینه‌های سازمان پارکها و فضای سبز که طی گزارشی تحلیلی از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه در جلسه مطرح شد، اظهار کرد: لازم است در این خصوص هزینه‌های غیرضروری در اجرای پروژه‌ها کاهش یابد و این امر مستلزم بررسی‌های بیشتر و برگزاری جلسات متعدد دیگری است که با کمک حوزه‌های معاونت برنامه‌ریزی و توسعه، معاونت خدمات شهری به نتیجه خواهد رسید.
ساخت پارکینگ در دستور کار نیست، مگر شهروندان تقاضا کنند
شهردار مشهد بیان کرد: نظارت بر پارکبانان اگر دقیق نباشد، معضل ترافیک بیشتر خواهد شد.
به گفته وی، در بحث پارکینگ‌ها اهدافی چون ساماندهی ترافیک، کاهش استفاده از خودروهای شخصی، ایجاد اشتغال ساماندهی سیستم پارک خودرو در شهر مشهد باید دنبال شود.
مرتضوی ادامه داد: اگر سیستم پارک خودرو در مشهد بهتر از قبل ساماندهی شود در کوتاه مدت، دیگر نیازی به اجرا و تعریض خیابان‌ها به لحاظ ترافیک نخواهیم بود و ترافیک ساماندهی شده و از سویی دیگر استفاده از خودروی شخصی نیز کاهش خواهد یافت.
وی خاطر نشان کرد: همچنین این موضوعات باید در کمیته‌ای مشترک بین معاونت برنامه‌ریزی و حمل و نقل و دو عضو کمیسیون شورای عالی برنامه‌ریزی و حمل و نقل بررسی شود.
شهردار مشهد با اشاره به اینکه وجود پارکینگ‌های حاشیه‌ای اقبال شهروندان را در استفاده از پارکینگ‌های عمومی کاهش داده است، عنوان کرد: احداث پارکینگ در دستور کار ما نیست مگر در محله‌ای که ساکنان آن بنا به نیاز و ضرورت وجود آن را اعلام کنند.

مطالب بيشتر

بدون نظر