به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : شنبه 27 آبان 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

اتوبوس های شهری مشهد امسال هم در جاده های عراق

کد خبر: 25709 - 5 آبان, 1395

امسال همچون سال های گذشته اتوبوس های شهری مشهد توسط سازمان اتوبوسرانی شهرداری برای انتقال زائرین به کشور عراق اعزام می شوند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد و مسوول کمیته ستاد حمل و نقل دائمی عراق و اربعین حسینی از اعزام 200 دستگاه اتوبوس به همراه 350 نفر اتوبوسران، نیروی فنی و انتظامات به عراق برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین خبر داد.
علی اصغر نیشابوری در حاشیه سفر به کشور عراق برای برنامه‌ریزی خدمت‌رسانی سازمان اتوبوسرانی به زائران در این کشور بیان کرد: با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد مبنی بر خدمت‌رسانی سازمان اتوبوسرانی به زائران پیاده اربعین، امسال 200 دستگاه اتوبوس برای جابه جایی و انتقال زائران عزیز که از مرز مهران وارد کشور عراق می‌شوند اعزام خواهد شد.
وی افزود: مسیر سرویس‌دهی برای اتوبوس‌های مشهد، شهر شوملی به نجف اشرف به مسافت تقریبی 110 کیلومتر است.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد اضافه کرد: در این اقدام 350 نفر از همکاران در قالب اتوبوسرانان، نیروهای فنی و انتظامات در طول زمان 13 روز به زائران در کشور عراق خدمت‌رسانی می‌کنند.
نیشابوری گفت: در هفته اول خدمت‌رسانی، حجم زائران از شوملی به نجف خواهد بود پیش‌بینی می‌شود از یک روز قبل از اربعین تا دو روز بعد از آن حجم زائران از نجف به شوملی است.
وی تصریح کرد: بنا بر هماهنگی‌های کمیته حمل و نقل ستاد اربعین کشور، سرویس‌دهی به زائران از شوملی تا کوت و تا مرز مهران توسط اتوبوس‌های شرکت واحد تهران انجام خواهد شد.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد ادامه داد: در سفر فعلی به کشور عراق، برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص محل اسکان و تغذیه همکاران سازمان اتوبوسرانی که به این ماموریت اعزام خواهند شد، انجام شده است.
نیشابوری تصریح کرد:با پیگیری های انجام شده و با دستور تولیت محترم حرم حضرت امیر المومنین(ع) محل مناسبی برای استقرار و اسکان همکاران اتوبوسرانی در نظر گرفته شده که این محل به عنوان توقفگاه اتوبوس‌ها نیز خواهد بود تا مشکلات مردم و همکاران را برای سرویس‌دهی کاهش دهد.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد ادامه داد: با توجه به اینکه در ایام اربعین ترافیک شهر نجف اشرف وضعیت خاصی دارد بنا شده اتوبوس‌های شهرداری مشهد در ورودی شهر نجف مستقر شوند و از این محل خودروهای جمعی ستاد بازسازی عتبات عالیات مانند ون و مینی‌بوس زائران را به محل اسکان همکاران ما منتقل کنند تا از آن محل با اتوبوس به شهر شوملی منتقل شوند.

مطالب بيشتر

بدون نظر