صفحه اصلی / اقتصادی / پدیده دوباره جان می گیرد: آغاز عملیات ساخت و ساز پروژه شاندیز از فردا
طراحی سایت در مشهد

پدیده دوباره جان می گیرد: آغاز عملیات ساخت و ساز پروژه شاندیز از فردا

اواخر سال ٩٣ بود که پس از به وجود آمدن مشکلات متعدد برای پروژه پدیده، ساخت و ساز آن نیز متوقف شد،.با گذشت زمان و پدیدار شدن مشکلات، سهامداران هر روز ناامیدتر از دیروز می‌شدند و مسائل پیچیده‌تر…

آغاز عملیات ساخت و ساز پروژه شاندیز از فردا

اما اوضاع بر همین قرار نماند و در ابتدای سال جاری با مشخص شدن هیات مدیره جدید تلاش‌ها برای بهبود و سامان‌دهی اوضاع از سر گرفته شد و دستگاه‌های دولتی نیز در تکاپوی کمک به پدیده و سهامداران برآمدند، در نهایت اواخر شهریورماه اعلام شد ساخت و ساز پروژه از نیمه مهر از سر گرفته می‌شود و طی مراحل قانونی برای انعقاد قرارداد با پیمانکار آغاز شد.

 روند تعیین پیمانکار…

۱۴ شرکت در فراخوان ارزیابی پیمانکاران شرکت کردند که ۶ شرکت واجد شرایط تشخیص داده شده و پس از انجام مناقصه در نهایت شرکت «فرازیست توس» در مناقصه پیروز شد، پس از آن طبق زمان‌بندی مشخص شده عقد قرارداد، اخذ ضمانتنامه و تجهیز کارگاه انجام شد تا شرکتی آغاز مجدد ساخت و ساز در پدیده را عهده دار شود که در سوابقش پروژه‌هایی از جمله سفت‌کاری برج سلمان، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران، سیستم هدایت آب و فاضلاب سطح شهر مشهد و … در پرونده داشت.

بر اساس برنامه زمانبندی، برای تکمیل پروژه پدیده در شهر شاندیز ٧ فاز مختلف پیش بینی شد که برای اتمام آن از زمان تخصیص اعتبار ٢۴ماه زمان لازم است.

فردا ١۵ مهرماه طبقه وعده اعلام شده از سوی مسئولان پروژه کار ساخت و ساز آغاز می‌شود و ظرف حداکثر مدت یکسال بلوک‌های ١ تا ١١ مرکز خرید پدیده تکمیل خواهد شد.

ادامه ساخت و سازها نیازمند کنسرسیوم و سرمایه‌گذار

تا کنون از محل آورده هایی که از طریق دستگاه قضایی حاصل شده و سایر منابع مبلغی حدود ٧ میلیارد و ٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه تامین شده که برای شروع پروژه کافی است اما به هیچ عنوان نمی‌توان با این مبلغ ساخت و ساز پروژه ای به عظمت پدیده را پیش برد و به همین منظور بود که کنسرسیوم بانکی برای تامین منابع مالی پدیده تشکیل شد و همکاری حدود ١٠ بانک‌ از جمله «صادرات» و «ملی» و موسسه «ملل» جلب شده اما همچنان مبلغی از محل تشکیل کنسرسیوم عاید پروژه پدیده نشده است.

بر اساس آنچه مصوب گردیده است قرار است ۵٠٠ میلیارد تومان از نیاز اعتباری پروژه پدیده شاندیز توسط کنسرسیوم بانکی تامین ‌شود که این مبلغ با توجه به میزان مشخص شده از سوی بانک مرکزی برای هر بانک به پروژه پدیده تزریق خواهد شد.

اما این رقم همه نیاز این پروژه نیست. تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام پدیده شاندیز حدود ١۵٠٠میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که هزار میلیارد باقی مانده قرار است از طریق سرمایه گذار تامین شود و در این راستا نیز بسته های سرمایه‌گذاری برای فازها و بخش‌های مختلف پروژه تهیه شده است.

 آغاز مجدد در سال اقدام و عمل

فردا سهامداران پدیده شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه ای هستند که دو سال است متوقف شده است. آنها امیدوارند تا با حمایت دولت کارگاه فاز یک مرکز خرید به کل پروژه گسترش یابد و فازهای مختلف پروژه به صورت همزمان با قدرت فعال شده و به سرانجام برسد تا پروژه ای که حاصل سرمایه های خرد ١٣۶ هزار سهامدار است به سرمنزل مقصود برسد.

امید است با از سر گیری فعالیت های ساخت و ساز در پروژه پدیده و توامان با شکیبایی سهامداران شاهد پیشرفت روزافزون پروژه و ارتقای وضعیت اشتغال، عمران، گردشگری و … در استان باشیم

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *