پیشنهاد امروز
صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / رئیس کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر شورای شهر: امیدواریم مزایای اضافه اعضای شورای شهر به بیت المال برگردد
طراحی سایت در مشهد

رئیس کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر شورای شهر: امیدواریم مزایای اضافه اعضای شورای شهر به بیت المال برگردد

صبح امروز نشست خبری علی اصغر لطفی رئیس کمسیون ویژه امر به معروف و نهی از منکر شورای شهر مشهد و مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی برگزار شد.

در این نشست لطفی بیان کرد: : یکی از مشکلات اساسی در شهرداری مشهد دفاتر پیشخوان است که با پیگیری های صورت گرفته بسیاری از دفاتر تعطیل شد و با تخلفات برخورد گردید و حتی طرحی را ارائه کردیم که شهرداری این امر را دست بگیرد که متاسفانه در صحن علنی تصویب نشد.

وی افزود: در موضوعات کوه خواری، زمین خواری و حقوق های نجومی پیگیری های خوبی کرده ایم و سال گذشته در قالب یک مصاحبه موضوع فیش های نجومی را طرح کردم و طرحی برای این امر در شورای شهر آوردیم و در نهایت کارگروهی در شورا تشکیل شد اما در نهایت به نظر کارگروه اهمیت داده نشد اما موضوع پس از  ورود سازمان بازرسی رسانه ای شد.

لطفی در پاسخ به اظهار نظر معاون مالی اداری شهرداری مشهد که گفته است در خصوص دریافتی های شهرداری هیچ مشکلی نیست، گفت: اتفاقا مشکل وجود دارد،  به طور مثال مبالغی برای نیروهای شرکتی پول به حساب واریز کردند تحت عنوان اینکه آنها به کارانه برسند اما یک بخش کمی را به آنها دادند و بقیه را برای تامین حقوق مدیران اورده اند.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی اذعان داشت: با برخی از مدیران متخلف شهرداری باید از ۶ ماه پیش برخورد می شد اما هیات تخلفات شهرداری به دلیل اینکه حکم اعضا تمدید نشده، تعطیل است.

لطفی تصریح کرد :یکی دیگر از موارد مزایای اضافه ای بود که اعضای شورای شهر دریافت می کردند که امیدواریم هرچه اضافه داده شده به بیت المال برگردانده شود و اعضا فقط باید ۶۰ ساعت حداکثر حق الجلسه بگیرند.

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی گفت: با تمام تلاش، پیگیر وضعیت حقوق و مزایای مدیران شهری هستیم و این کار را با اعضای شورای اسلامی شهر مشهد آغاز کرده ایم.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر فقط در زمینه بدحجابی نیست و امر به تمام خوبی ها و نهی از تمام بدی ها جزء این فریضه محسوب می شود.

لطفی خاطر نشان کرد: مهمترین ضمانت اجرای احکام الهی، امر به معروف ونهی از منکر است که در مقابل دیگر روش هایی چون تقوای فردی و قانون از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *