صفحه اصلی / فرهنگی / توسط حسین ثابت صورت گرفت: ساخت نخستین فرهنگسرای فرهنگ و ادب پارسی کشور در مشهد
طراحی سایت در مشهد

توسط حسین ثابت صورت گرفت: ساخت نخستین فرهنگسرای فرهنگ و ادب پارسی کشور در مشهد

موسس بنیاد فرهنگی ثابت فردوسی با خبر از راه اندازی نخستین فرهنگسرای فرهنگی و ادب پارسی کشور در مشهد گفت: با تمامی توان برای ادای دین به پیشگاه حضرت رضا(ع) و برای پیشرفت و اعتلای فرهنگ و آموزش در شهر بهشت فعالیت می کنم.

مهندس حسین ثابت در نخستین نشست خبری خود گفت: در سن۱۸ سالگی با شفایابی از امام مهربانی ها علی ابن موسی الرضا(ع) زندگی دوباره یافتم و امروز برای ادای دین به این امام همام و با تمام توان برای پیشرفت و اعتلای فرهنگ و هنر پارسی، در مشهد فعالیت خواهم کرد.

وی با اشاره به ظرفیت و توان هوش و استعداد کودکان ایرانی افزود: نخستین فرهنگسرای فرهنگ و ادب پارسی با هدف بهسازی و آموزش ویژگی های انحصاری زبان پارسی در پایتخت معنوی کشورمان احداث شده و برای بهره برداری به بزرگترین دپارتمان آموزشی کشور اهدا خواهد شد.

بنیان گذار بنیاد فرهنگی ثابت فردوسی ادامه داد: امروز مکالمه های مردم کشورمان با درآمیخته شدن زبان های مختلف در کنار زبان پارسی مواجه شده است و همین امر موجب شده تا ما ایرانیان از تاثیر ظرفیت و توان این زبان در هویت سازی جامعه قافل شویم.

مهندس ثابت تصریح کرد: این فرهنگسرا با مدیریت نیروهای توانمند آموزش و پرورش به پایگاه ویژه ای برای آموختن اصالت و ارزش هویت زبان و فرهنگ پارسی می پردازد.

وی با اشاره به اینکه قرار بود پروژه در بازه زمانی دو ساله احداث و بهره برداری شود گفت: با فعالیت های شبانه روزی این پروژه دربازه زمانی ۱۰ماهه هم اینک آماده بهره برداری است.

ثابت خاطرنشان کرد: هیچ زبانی به قدرت زبان پارسی نیست و بزرگترین کسی که سعی کرد زبان ما را نجات بدهد فردوسی بود.

وی افزود: من از دوره آقای هاشمی رفسنجانی فعالیت خودم را آغاز کردم و طرح‌ها را ارائه کردم و خوشبختانه در دوره آقای روحانی طرح‌های من مورد استقبال جناب آقای دکتر سلطانی‌فر قرار گرفت و من از ایشان تشکر می‌کنم.

بنیانگذار بنیاد فرهنگی ثابت فردوسی تصریح کرد: این بنیاد بدون چشم داشت به بازگشت مالی و منفعت اقتصادی پای در میان گذاشته است .

این فعال عرصه گردشگری و هتل داری در مجامع بین المللی ادامه داد: من برای ادای دین به پیشگاه حضرت امام رضا(ع) فعالیت های فرهنگی و آموزشی را در شهر مشهد آغاز کرده ام و در این راستا با تفاهم نامه های صورت گرفته با بخش های مختلف دولتی و شهرداری در مشهد در نظر است طرح های توسعه و اعتلای گدشگری و توریسم مذهبی نیز فعالیت هایی صورت گیرد.

ثابت اضافه کرد: در نخستین اقدام برای برپایی بزرگداشت فردوسی و بهسازی منطقه توس فعالیت هایی صورت گرفته که تا کنون بیش از ۵میلیارد تومان هزینه شده است.

 وی از مرمت حصار شهرتاریخی توس، احداث مسجد و درمانگاه در منطقه توس سخن گفت و اظهارداشت: طرح مرمت دیواره و حصار توس تا کنون ۹۵درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم پس از بازنگری تفاهم نامه توسعه گردشگری منطقه توس که با بنیاد فرهنگی ثابت فردوسی و سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری منعقد شده است بتوانیم در چندین فازبندی این طرح را به ثمر برسانیم.

این فعال بین المللی صنعت توریسم گفت: امیدوارم با اجرای درست قانون و به ویژه اصل ۴۴در کشور بتوانم برای کشورم فعالیت های بیشتری را عملیاتی کنم.

photo_2016-09-25_21-55-30

وی ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه یاد شده که ۲۵ اسفند سال گذشته منعقد شد؛ بنیاد فرهنگی ثابت فردوسی بازسازی مرمت ۴۰۰ هزار متر از عرصه توس را برعهده گرفته است و امیداریم در اصلاحیه تفاهم نامه این فعالیت در فاز نخست بتواند ۱۰۰ هزار متر از عرصه را بازسازی و بهسازی کند.

بنیانگذار بنیاد فرهنگی ثابت فردوسی با اشاره به تجربیات فراوان در زمینه توریسم اظهار داشت: علی غم اینکه مجامع بین المللی بنده را به عنوان نخستین و تنها ایرانی فعال در عرصه گردشگری و توریسم می شناسند متاسفانه تا کنون در کشور هیچ کسی از من حتی نپرسیده است که اصلا تورسیم یعنی چه؟

 ثابت با گلایه از برخی کاستی ها در اجرای قوانین در کشورمان افزود: امنیت کشور ما در هیچ کجای دنیا وجود ندارد ولی متاسفانه ما تا کنون نتوانسته ایم از این ظرفیت بالا بهره ببریم و استفاده کنیم.

بنیانگذار بنیاد فرهنگی ثابت فردوسی در ادامه از اجرای طرح ویژه اقامتی و توریستی در پارک طرق مشهد خبر داد و گفت: امید است با پایان مراحل کارشناسی و تعیین حق تقدیمی آستان قدس رضوی این پروژه نیز با جدیت بیشتری پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از کار انجام شده است افزود: با اجرای این طرح یک پارک چند منظوره اقامتی، تجارتی، مرکز دینی، سرگرمی علمی، آموزشی و دیگر مراکز مورد نیاز زائران در این پارک ایجاد می شود.

گفتنی است نخستین فرهنگسرای فرهنگ و ادب پارسی با نام مرحوم اسماعیل ثابت با ۴۲۰۰مترمربع مساحت و مرکز آموزشی مرحومه نرگس ثابت با ۲۲۰۰مترمربع مساحت در روز ششم مهرماه و با حضور مسوولان کشوری به بهره برداری می رسد. این دو مرکز فرهنگی و آموزشی به همت مهندس حسین ثابت، بنیان گذار بنیاد فرهنگی ثابت فردوسی احداث شده است و برای بهره برداری به آموزش و پرورش خراسان رضوی اهدا می شود.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *