به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : سه شنبه 23 مرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

قائم مقام سازمان شهرداری های کشور: بهره‌برداری از 52 دستگاه اتوبوس نوسازی شده در مشهد در راستای تحقق شعار سال است

کد خبر: 25495 - 30 شهریور, 1395

قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان این که مشهد باید نقش پایگاه نوسازی اتوبوس‌های فرسوده را بازی کند، گفت: امسال دولت تسهیلات لازم را به منظور تامین 4000 دستگاه اتوبوس برای هشت کلانشهر کشور تامین کرده است.
خلیل راحتی در مراسم رونمایی از 52 دستگاه اتوبوس نوسازی شده درون شهری به همت شهرداری مشهد اظهار داشت: 500 دستگاه از این تعداد اتوبوس سهم کلانشهر مشهد است.
وی شمار کنونی اتوبوس‌های درون شهری فعال را در سطح کشور 23 هزار دستگاه ذکر و بیان کرد: 4500 دستگاه از این اتوبوس‌ها زمینگیر است اما امیدواریم مطابق برنامه‌ریزی 1500 دستگاه آن نوسازی شده و به سامانه حمل و نقل عمومی بازگردد.
قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه تامین 2000 دستگاه واگن مترو را به ارزش 100 هزار میلیارد ریال از گرانترین پروژه‌های دولت یازدهم ذکر و بیان کرد: این اقدام برای کلانشهرها و با هدف کاهش چهار دقیقه‌ای زمان انتظار مسافران در ایستگاه‌های مترو صورت می‌گیرد.
وی افزود: تامین این اعتبارات در زمانی صورت می‌گیرد که دولت در خشکسالی بودجه قرار دارد و درآمدها به شدت افت کرده است.
راحتی همچنین بهره‌برداری از 52 دستگاه اتوبوس نوسازی شده را در مشهد در راستای تحقق شعار سال ذکر و بیان کرد: اگر تلاش دولتمردان تدبیر و امید و دست اندرکاران سازمان اتوبوسرانی نبود امروز شاهد اسقاط این تعداد اتوبوس بودیم.
وی افزود: با صرف 10 درصد از هزینه خرید یک اتوبوس نو به میزان 50 درصد به عمر اتوبوسهای فعلی افزوده شده است.

مطالب بيشتر

بدون نظر