صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / رییس شورای چهارم: رسانه باید فضا را با پرسیدن سوالات جدی و شفاف برای مسئولان فراهم کند
طراحی سایت در مشهد

رییس شورای چهارم: رسانه باید فضا را با پرسیدن سوالات جدی و شفاف برای مسئولان فراهم کند

 سرویها رئیس شورای شهر مشهد در دوره چهارم گفت: رسانه گوش و چشم باز مردم است و باید در همین راستا، کمک به مردم را در اولویت خود قرار دهد و باید قصد و نیتش پیگیری مشکلات مردم و به دنبال آن، بررسی وعده‌های مسئولان در رابطه با رفع مشکلات باشد تا وعده‌ها تحقق یابند. همه باید به دنبال عملی کردن وعده‌هایشان باشند و رسانه باید فضا را با پرسیدن سوالات جدی و شفاف برای مسئولان فراهم کند تا در راه تحقق قولهایشان بهترعمل کنند.

در شرایط فعلی  ‌دنیا، یک رسانه می‌تواند سرمنشا ایده‌های جدید در حیطه‌های مختلف باشد و می‌تواند محلی برای بیان انتقادات و اظهار نظرهای دلسوزانه در راستای بهبود وضعیت جامعه و مردم محسوب شوند.

یکی از نکات مهم در فعالیت رسانه‌ای این است که اهالی قلم باید برای پیشبرد اهداف جامعه و عمل به رسالت خود اهل تضارب آرا باشد و از نقد نهراسد.

وی افزود:هر کدام از کمیسیون‌هایی که در شورای اسلامی شهر وجود دارند، یک سری برنامه‌های جدی برای خود تعریف کرده‌اند که رسانه‌ها باید هر چند وقت یکبار برنامه‌های این کمیسیون‌ها را مورد بررسی قرار دهند تا اعضا کمیسیون ها نیز بتوانند خودشان را ارزیابی کنند و به قول‌ها و وعده‌هایی که داده اند، متعهد باشند زیرا اگر در جایگاه پرسش و پاسخ قرار نگیریم، در زندگی کاری دچار محافظه‌کاری می‌شویم و به مسائل چالشی نمی‌پردازیم.

یکی دیگر از فعالیت‌های مهم رسانه‌ای که به مدیریت شهری کمک می‌کند، پیگیری معضلاتی است که بیش از یک سازمان متولی دارد، در این زمینه می‌توان به امر فرهنگ اشاره کرد که سازمان‌های تبلیغات اسلامی، اداره ارشاد، حوزه و دانشگاه، شهرداری و استانداری متولیان این حوزه هستند اما متولی اصلی این قضیه کیست؟

برگرفته از مهر

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *