به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : شنبه 27 آبان 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

معاون دادستان مشهد خبر داد: ساماندهی کارگاه‌های غیرمجاز در حوزه روخانه کشف رود

کد خبر: 25428 - 21 شهریور, 1395

بخشی محبی، معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد امروز در حاشیه بازدید از پروژه آزادسازی و پاکسازی حریم و بستر رودخانه تاریخی کشف‌رود اظهار کرد: بیش از یک سال است که از اجرای طرح ساماندهی رودخانه کشف‌رود می‌گذرد و خوشبختانه در این مدت اقدامات خوبی صورت گرفته ما در این طرح صددرصد قانون را اجرا کردیم.

وی ادامه داد: مسیر رودخانه کشف‌رود حدود 100 کیلومتر است که 70 کیلومتر از این میزان مسیر اصلی و 30 کیلومتر به سرشاخه‌ها اختصاص دارد. ما با اجرای قانون توزیع عادلانه آب را به عنوان ملاک کار پیش بردیم که خوشبختانه در این امر پرونده خاصی هم شکل نگرفت. اگر قرار بود پرونده‌ای تشکیل شود با عنوان تصرف عدوانی تشکیل می‌شد که زمان زیادی برای رسیدگی به آن باید اختصاص می‌یافت.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد تصریح کرد: خوشبختانه طی برنامه‌های ما کارگاه‌های غیرمجاز حوزه این رودخانه ساماندهی شد و با طرح ابتکاری در مجاورت حریم این رودخانه دو جاده احداث خواهد شد که مانع تصرف مجدد حریم رودخانه می‌شود.

بخشی محبی بیان کرد: 270 کارگاه در اطراف این رودخانه راه‌اندازی شده بود و علاوه برآن اقداماتی نظیر تخلیه فاضلاب تانکری، تخلیه خاک و نخاله و… نیز صورت می‌گرفت که مجموع این‌ها مخلوط خطرناکی از فاضلاب را به رودخانه وارد می‌کرد.

وی اضافه کرد: همچنین در حوزه مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز استان نتایج خوبی حاصل شده و بخشنامه‌ای برای این منظور نیز ابلاغ شده است که در حال اجراست. در این راستا شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی و منابع طبیعی راه‌اندازی شد که شرکت‌ آب و منطقه‌ای استان نیز در این شورا با ما مشارکت داشت.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد تاکید کرد: اگر حساسیت‌های مربوط به حوزه آب به همکاران قضایی ما منتقل شود قطعا آن‌ها در رفع مشکلات همکاری خواهند کرد. در حال حاضر با اقدامات  ما 150 هکتار از  اراضی آزاد شده حوزه کشف‌رود برای کمربند سبز به شهرداری مشهد واگذار شده است.

برگرفته از ایسنا

مطالب بيشتر

بدون نظر