به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر: رئیس شورای شهر باید بی طرفی را در موضوع تخلف خرید سهام الیت رعایت می کرد

کد خبر: 25267 - 4 شهریور, 1395

سید جلال فیاضی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر مشهد در پایان جلسه اخیر شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: شهرداری در سال 93 بدون مصوبه شورا اقدام به خرید سهام هشت میلیارد تومانی الیت کرده است؛ در همین راستا چهار نفر از اعضای شورای شهر این موضوع را به عنوان تذکری به شهردار بیان کرده اند.

در همین زمینه محسن انتظاری هروی، رییس شورای شهر مشهد عنوان کرد: دو سال از این موضوع می‌گذرد و باید از آقایان پرسید که چرا در این مدت به فکر نیفتاده‌اند.

وی ادامه داد: به نظر من هیچ تخلفی صورت نگرفته است و این مصوبه هم در صحن هماهنگی شورا به تصویب رسیده است.
انتظاری خاطرنشان کرد: در هر حال به تذکر دوستان رسیدگی شده و اسناد و مدارک نیز آورده می‌شود.
پس از پاسخ انتظاری هروی برای روشن شدن موضوع بار دیگر به سراغ فیاضی رفتیم تا وی در خصوص سخنان انتظاری اظهار نظر کند.
وی در گفت و گو با مشهد تریبون گفت: رئیس شورای شهر باید طبق ماده  74 به صورت مشخص تذکر را در صحن اعلام  می کرد اما متاسفانه به نوعی اعلام کرد که کسی متوجه نشد این تذکر در مورد شرکت الیت بوده لذا در پایان جلسه خبرنگاران در این خصوص از من سوال پرسیدند.
فیاضی در این خصوص که رئیس شورا گفته چرا ناظر در این زمان تخلف را اعلام کرده، بیان کرد: تاخیر در اعلام تخلف مشکلی ندارد چرا که همین الان برخی از آقایان تخلفات 5 سال پیش را مطرح می کنند اما آقایان در خصوص سهم شهرداری در الیت آنقدر محکم صحبت می کردند که من فکر کردم زمانی که در مرخصی بودم این امر تصویب شده اما از زمانی که رئیس کمیسیون حمل و نقل شدم و موضوعات را پیگیری کردم متوجه شدم که این خرید مصوبه ندارد و طبق تحقیقات من تخلف است.
وی تصریح کرد: رئیس شورای شهر می گوید تخلفی صورت نگرفته و از طرفی گفته که باید موضوع بررسی شود خب ایشان به عنوان رئیس سوگند خورده است که بی طرف باشد پس اگر جای بررسی دارد  چرا رییس شورا رسما اعلام عدم تخلف کرده و اگر تخلفی صورت نگرفته چرا باید بررسی شود؟
فیاضی ادامه داد: رئیس شورای می گوید این امر در شورای هماهنگی بررسی شده است، این در حالی است که اصلا در شورای هماهنگی مصوبه نداریم و باید حتما موارد به صحن علنی بیاید ضمن آنکه شورای سوم مصوبه ای در خصوص الیت داشته و ما باید ابتدا آن را با یک مصوبه باطل می کردیم.
فیاضی ضمن بیان اینکه از رئیس شورا توقع داشت که بی طرفی را رعایت می کرد، گفت: برای بنده مشخص شده که این خرید شهرداری مصوبه شورا ندارد و اگر خرید بدون مصوبه تخلف است، قطعا این امر هم تخلف است.

مطالب بيشتر

بدون نظر