به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : دوشنبه 4 تیر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری:۹۰ میلیارد تومان برای بهسازی و نوسازی مشهد اختصاص یافته است

کد خبر: 25189 - 30 مرداد, 1395

معاون وزیر راه و شهرسازی از موافقت سازمان برنامه و بودجه با تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان منابع لازم برای کمک سود تسهیلات نوسازی مسکن و همچنین اختصاص ٤٥٠ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت دیون دولت به شهرداری‌های کشور خبر داد.

محمدسعید ایزدی اظهار کرد: با توافق صورت گرفته این منابع به شکل نقدی و غیر نقدی مجددا به برنامه بهسازی و نوسازی همان شهر اختصاص داده خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این منابع با اولویت در اختیار شهرداری‌هایی غیر برخوردار و همچنین فعال در اجرای برنامه های بهسازی و نوسازی قرار خواهد گرفت.
ایزدی وضعیت کلان‌شهرهایی همچون تهران، مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز را از نظر فرسودگی درونی، بحرانی دانست و گفت: از هیات دولت درخواست ۱۵۰ هزار تسهیلات برای اختصاص به نوسازی و بهسازی شهری داده‌ایم که آقای نوبخت قول مساعد داده‌اند. دو هفته قبل نیز ۹۰ میلیارد تومان برای مشهد، ۳۶ میلیارد تومان برای قم و شیراز و در این هفته نیز ۲۰۰ میلیارد تومان برای رفع مسایل حاشیه‌نشینی در تمام شهرهای کشور اختصاص یافته است.
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری تصریح کرد: یک سوم جمعیت کلان شهر مشهد در بدترین شرایط ممکن در حاشیه شهرها زندگی می کنند که با توجه به وضعیت بزه و نابسامانی‌های اجتماعی که غالبا در این محدوده‌ها ایجاد می‌شود محلات و مناطق وسیعی از این شهر مذهبی را گرفتار کرده است. لذا باید به سمت بهبود کیفیت زندگی در کلان‌شهرها برویم و رسانه‌ها در زمینه همراه سازی دستگاه های متولی و مدیریت شهری باید ما را همراهی کنند.
مطالب بيشتر

بدون نظر