به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : دوشنبه 4 تیر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

رئیس اتحادیه هتل داران استان خبر داد: کاهش 60 درصدی مسافران عرب‌زبان و 50 درصدی زائران ایرانی در مشهد

کد خبر: 25194 - 30 مرداد, 1395

به منظور افزایش میانگین اقامت مسافران به مشهد باید برنامه‌ریزی صحیحی جهت استفاده از فرصت‌های فرهنگی، مراکز ییلاقی و گردشگری، آثار باستانی و ارایه آداب و رسوم سنتی شهرهای مختلف خراسان صورت گیرد.

محمد قانعی، رئیس اتحادیه هتل‌داران خراسان رضوی اظهار کرد: مشهد عمدتا براساس گردشگری مذهبی تعریف شده است و وقتی یک فعالیت، تک محصولی تعریف شود احتمال بروز آسیب اقتصادی وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به روابط کنونی ایران عربستان و بحرین و کاهش قیمت نفت در منطقه گفت: ما با کاهش 60 درصدی مسافران عرب‌زبان و به علت رکود اقتصادی کشور کاهش 50 درصدی زائران ایرانی به مشهد مواجه شدیم.

وی گفت: خدمات بخش اقامتی یک محصول 24 ساعته است و قابل انباشت نیست و مجموعه‌داران در بازار رقابتی برای خالی نبودن ظرفیت‌ها مجبورند به قیمت‌های پایین اعمال تخفیف و سایر روش‌های زیان‌ده روی آورند.

قانعی گفت: با توجه به شرایط فوق باید برای جذب گردشگر و توریست با نگاه به ویژگی‌های شهر مشهد و توجه به تعریف پایتخت معنوی ایران و رعایت موازین و اصول از فرصت‌های فرهنگی آداب و رسوم متنوع استان مراکز گردشگری و طبیعی استفاده کرد تا ضمن لذت بردن نسل‌های مختلف از جاذبه‌های زیارتی و سیاحتی، میزان اقامت زائران در مشهد را که طی یک دهه گذشته از 5 روز به 2 روز کاهش یافته افزایش داد.

رئیس اتحادیه هتل‌داران خراسان رضوی تاکید کرد: این هدف مهم نیازمند همکاری مسئولان جهت صدور مجوزهای مربوطه و ارایه راهکارهای لازم است.

برگرفته از ایسنا

مطالب بيشتر

بدون نظر