به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : دوشنبه 4 تیر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد: فرایندهای موجود شهرداری مشهد برای جذب سرمایه گذار باید تغییر کند

کد خبر: 25129 - 27 مرداد, 1395

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد: فرایندهای موجود شهرداری مشهد برای جذب سرمایه گذار باید تغییر کند.

ناصر شاه‌نوشی فروشان در نهمین نشست واکاوی روش‌های تامین مالی و جذب سرمایه گذاری خارجی که در اتاق جلسات تالار شهر برگزار شد،عنوان کرد: مقوله توسعه شهری به نگاه حزبی و سیاسی ارتباط خاصی دارد که اگر ما رویکردهای خود را در توسعه شهری با نگاه سیاسی پیش ببریم، توسعه‌ای نخواهیم داشت چراکه نگاه ما باید به این مقوله تغییر کند.

وی گفت: ما نمی‌توانیم بدون رویکرد مشخص در توسعه شهر مشهد و برای جمعیت 3.5 میلیونی این شهر قدم برداریم و در این راستا باید رویکرد واحدی مشخص شود.

رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد ابراز کرد: خوشبختانه سرمایه‌گذاری‌های مطلوبی در شهر مشهد انجام گرفته است ضمن اینکه مشهد ظرفیت‌های مطلوبی برای توسعه توریست دارد.

شاه‌نوشی ادامه داد: رویکرد شهرداری مشهد در زمینه توسعه شهری بایستی مشخص شود، جذب سرمایه‌گذار خارجی تنها به یک متولی نیاز دارد و فرآیندها باید طوری طراحی شوند که زمان سرمایه‌گذاری کوتاه شود.

وی بیان کرد: برای سرمایه‌گذاری در بدو امر باید از کشورهای نزدیک به لحاظ دینی و هم قاره‌ای بودن بهره جست و بر سرمایه‌گذاری مستقیم و مشترک تمرکز شود.

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد: همچنین باید آموزش‌های کافی در حوزه اقتصادی و فرهنگی به کارشناسان حوزه سرمایه‌گذاری ارائه کرد به طوری که حوزه معاونت اقتصادی باید حداقل 20 کارشناس زبده را برای بررسی در جذب سرمایه‌گذار خارجی شناسایی کند.

وی عنوان کرد: فرایندهای موجود شهرداری مشهد برای جذب سرمایه گذار باید تغییر کند.

شاه‌نوشی افزود: در مذاکرات انجام شده با سرمایه‌گذاران خارجی برای پروژه‌های مختلف پروپوزال خاصی مثل سود خاص برای سرمایه‌گذار و… تعریف نکرده‌ایم.

وی در ادامه این جلسه به مطالعات خود در این زمینه و به ارایه گزارشی از بررسی انجام شده در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری پرداخت.

محمدعلی خطیب، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی نیز در این نشست اظهار کرد: زیر ساخت‌های لازم باید برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم شود چرا که این امر منجر به در اختیار قرار دادن درآمدهای بیرونی خواهد شد.

این نشست با همکاری مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد و گروه مشاوران جوان و با حضور مدیران و مسوولان شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، اعضای گروه مشاوران جوان، اساتید دانشگاه و دانشجویان دکترای رشته اقتصاد شهر مشهد برگزار شد.

مطالب بيشتر

بدون نظر