صفحه اصلی / سینما / آبنبات چوبی بر روی پرده سینماهای مشهد+ اطلاعات فیلم
طراحی سایت در مشهد

آبنبات چوبی بر روی پرده سینماهای مشهد+ اطلاعات فیلم

فیلم سینمایی «آبنبات چوبی» ساخته محمد حسین فرح بخش بر روی پرده  سینماهای هویزه، سیمرغ و پیروزی مشهد قرار گرفت.

آبنبات چوبی فیلمی به کارگردانی محمد حسین فرح بخش و با نویسندگی علی اصغری است. در این فیلم در کنار رضا عطاران بازیگرانی همچون سحر قریشی، هنگامه حمیدزاده، کریم امینی، نگار عابدی، صفا آقاجانی، شیوا طاهر، شقایق فراهانی و میلاد کی مرام به بازی می پردازند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که «آبنبات چوبی» مسائل جوانان و مشکلات تفاوت نسلی را بررسی می‌کند؛ اختلاف دیدگاه نسل قدیم و جدید درباره مشکلات خانواده و تاثیر جامعه بر جوانان امروزی محور اصلی این فیلم است.

از مهم‌ترین نکات «آب نبات چوبی» نقش متفاوت رضا عطاران است.
عطاران در این فیلم یک نقش جدی که بسیار متفاوت با تجربه قبلی او در این گونه نقش‌هاست بازی کرده است.

اما این فیلم در سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد در بهمن ماه ۹۴ اکران شد که در مجموع ۵۷۴۰۰۰۰ تومان فروخت و در رده سیزدهم جدول فروش این جشنواره قرار گرفت و با انتقادات فراوان در جشنواره مواجه شد.

یاسمین خلیلی فرد در خصوص این فیلم در سانه ها نقدی نوشته که در بخشی از آن آمده است: «آبنبات چوبی» فیلمی از دست رفته است که چه در متن و چه در اجرا با اشکالات متعددی دست و پنجه نرم می کند. اولین و بارزترین اشکالِ فیلمنامه ای کار، مقدمه طولانی آن است. مدت زمان نسبتاً زیادی می گذرد تا فیلم از بخش مقدمه عبور کند و به بحران ها وارد شود بنابراین اگر بخواهیم رویدادها را بر اساس ساختار سه پرده ای قضاوت کنیم درخواهیم یافت که اجزای درام به هم ریخته اند و گره فیلمنامه دیرتر از آنچه باید بسته می شود. یک جور ابهام و گنگی در سراسر فیلمنامه به چشم می خورد که به اعتقاد من چیزی فراتر از تعلیق است ؛ چیزی که نباید وجود می داشت. فیلمساز تمام تلاش خود را می کند تا کُدی دست مخاطب ندهد و به اصطلاح داستانش را لو ندهد اما این لو ندادن با عدم ارائه ی کد و اطلاعات فرق می کند و به سخت فهمی فیلم منجر می شود. با توجه به حجم اندک داده ها و گنگ بودن بسیاری نکات به نظر می رسد فیلم پتانسیل لازم برای روایت غیرخطی را هم نداشته است که فیلمساز از آن استفاده می کند.

گفتنی است این فیلم در بخش “ترین های جشنواره” سیزدهم مشهد از سمت مشهد تریبون عنوان تمشکی ترین فیلم را دریافت کرد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *