به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : دوشنبه 2 مهر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

لایحه اقتصاد مقاومتی در جلسه شورای شهر بررسی شد: از کاهش کمک به شهرآرا تا احداث حداقل 40 مرکز فرهنگی در مساجد+ حواشی

کد خبر: 25126 - 26 مرداد, 1395

صبح امروز صد و سی چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در تالار شهر برگزار شد.

در این جلسه ادامه لایحه ای در زمینه اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفت.

در این زمینه بهسازی و اصلاح پوشش آسفالت و خط کشی ماندگار خیابان های سطح شهر مشهد، بهره برداری کامل از عرصه میدان شهدا، بازگشایی معابر بخش شمالی پادگان ارتش در سال 95، کاهش هزینه های عمرانی در شهرداری و افزایش سطح عملیات با استفاده از ظرفیت ها و زیرساخت های موجود، تشکیل قرارگاه عملیاتی اقتصاد مقاومتی در شهرداری، مقابله ساختارمند با فساد اقتصادی، بهره گیری از رویکرد هوشمند سازی شهری در یک یا دو مسئله، تاسیس صندوق های زمین و ساختمان و صندوق های پروژه و واگذاری سهام آنها با شرایط اقساط از طریق اعطای وام قرض الحسنه با عاملیت بانک ها به خریداران، طراحی و اجرای 4 محور منتهی به حرم رضوی از نظر سیما و منظر و پیاده محوری، ارزیابی ترازنامه های مالی – فیزیکی طرح های تفصیلی در حوزه های 7 گانه مبتنی بر اصول و سیاست های اقتصاد مقاومتی و انجام مراحل تصویب تفصیلی، پیاده سازی کامل سیستم یکپارچه سازی شهرسازی با امکان پاسخگویی به مردم از طریق مجازی، اجرای نمونه موردی هویت معماری مشهد در خیابان امام خمینی (ره)، افزایش سرانه فضای سبز به میزان 1 متر، کاشت 150000 اصله درخت و درختچه و تامین 20000000 بوته گل با اعتبار 200 میلیارد ریال از طریق بخش خصوصی، ایجاد اشتغال با احداث حداثل 10 بازار روز و شب بازار جدید به منظور عرضه تولیدات خانگی و داخلی در سطح شهر، وقف قبر توسط خیران برای افراد بی بضاعت، راه اندازی مرکز فروش تولیدات روستایی شهرستان های استان با درخواست مدیران شهرستان ها، استقرار نظام نامه فنی و اجرایی عمران شهری در سال 95، ممنوعیت استفاده از مصالح عمرانی غیر استاندارد، بازسازی اساسی تجهیزات و تاسیسات با هدف افزایش بهره وری به نحوی وافزایش تولید آسفالت 5 درصد نسبت به سال قبل، پیاده سازی نظام جامع برنامه ریزی، شناسایی وضع موجود آسفالت مصرفی در لکه گیری سنتی و کاهش مصرف آسفالت از طریق تبدیل روش سنتی به روش هندسی، بهبود نظام کنترل پروژه، ارتقا شاخص آموزش های مجازی شهرداری، کاهش 30 درصدی کمک های شهرداری به روزنامه شهرآرا در سال 95، صدور مجوز احداث سالن های سرپوشیده توسط بخش خصوصی، احداث حداقل 40 مرکز فرهنگی در مساجد یا مجاور آن یا اعتبار 60 میلیارد ریال و … تصویب شد.

حواشی جلسه:

محمد رضا دیمه کار عضو شورای شهر مشهد که پدر وی به رحمت الهی رفته بود در اواسط جلسه در صحن حاضر شد و اعضای شورا به وی تسلیت گفتند.

در بررسی بند 30 بحثی سر گرفت که تبصره این بند حذف شود یا نشود که شربتدار معاون برنامه ریزی شهردار بیان کرد که برای ما بودن یا نبودن این تبصره فرقی ندارد.

در مورد بند نظام جامع برنامه ریزی بحثی در خصوص میزان تحقق سر گرفت که در نهایت فیاضی گفت: کی داده و کی گرفته ؟

جهانبخش بیان کرد که آیا عرصه میدان شهدا تا پایان سال به پایان می رسد که ما نوشته ایم ؟ سرویها پاسخ داد که پروژه به هر حال رو به اتمام است.

در بخشی از جلسه اعضای بدون هماهنگی رئیس جلسه صحبت می کردند که سرویها به عنوان رئیس جلسه گفت: همه بدون اجازه صحبت کنید!

عامری فرد گفت: در حین مراسم گفت برای دفن یک خادم که قرار بوده در حرم دفن شود اعلام کرده اند که باید 3 میلیون و 500 هزار تومان بدهند تا میت را آزاد کنند!

در بخشی از جلسه آصفی ایرادی ه به جمع بسته شدن کلمه مجوز با ” ات” در لایحه داشت که در جواب سهیلی گفت مجوز کلمه عربی است و می توانیم عربی جمع کنیم. آصفی همچنین گفت اگر دست من بود کارانه دبیر کمیسیون را قطع می کردم که چنین واژه ای به کار برده است.

در این جلسه کلیپی از اقدامات شهرداری مشهد در منطقه کشف رود پخش گردید.

مطالب بيشتر

بدون نظر