پیشنهاد امروز
صفحه اصلی / اجتماعی / رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی بیان کرد: از کاهش ورود زائر به مشهد تا نگاه احساسی به زائرسراهای ارزان قیمت
طراحی سایت در مشهد

رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی بیان کرد: از کاهش ورود زائر به مشهد تا نگاه احساسی به زائرسراهای ارزان قیمت

در لایحه برنامه ششم توسعه تصریح شده واحدهای اقامتی دولتی که برای کارکنان آن در شهرهای مختلف درنظرگرفته شده است باید به بخش خصوصی واگذار شود.

رییس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی  اظهار کرد: بیش از ۱۰ سال از تصویب این لایحه می‌گذرد و بخش دولتی نباید از بودجه عمومی، زائرسرا و واحد اقامتی دولتی بسازد، اما چون منشاء این تصمیم‌گیری‌ها وزارتخانه‌ها هستند همچنان با معضل ساخت زائرسراهای دولتی در قالب تغییر نام و ماهیت حقوقی مواجه هستیم.

محمد قانعی افزود: مهمانسراهای بخش دولتی به دلیل استفاده از بودجه عمومی خدمات خود را با قیمت ارزان‌تر در اختیار کارکنان خود می‌گذارند و همین قیمت پایین این مراکز آنها را تبدیل به رقیب جدی مراکز اقامتی بخش خصوصی کرده است.

رییس اتحادیه هتلداران استان تاکید کرد: واگذاری این واحدها به بخش خصوصی سبب هماهنگی قیمت این مراکز با سایر مراکز اقامتی و در نتیجه جذب مساوی‌تر زائران و گردشگران بین مراکز اقامتی سطح شهر مشهد می‌شود.

وی واگذاری واحدهای اقامتی دولتی به بخش خصوصی را فرصتی برای ارائه خدمات با هزینه همسان و هماهنگ در کل نقاط شهر دانست و گفت: به دلیل مجوزهای بدون محاسبه‌ای که در سال‌های اخیر جهت ساخت اقامتگاه‌های عمومی و هتل‌ها داده شد و نگاه احساسی که به موضوع زائرسرای ارزان قیمت صورت گرفته و کاهش ۵۰ درصدی ورود زائر و مسافر به مشهد، عدم توازن مشهودی بین عرضه و تقاضا به چشم می‌خورد.

برگرفته از ایسنا

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *