صفحه اصلی / اقتصادی / ۲۷ پرسش و پاسخ بی پرده با مدیرکل روابط عمومی پدیده/ از اعلام ارزش کل مجموعه تا رد ارتباط با محسن پهلوان
طراحی سایت در مشهد

۲۷ پرسش و پاسخ بی پرده با مدیرکل روابط عمومی پدیده/ از اعلام ارزش کل مجموعه تا رد ارتباط با محسن پهلوان

سومین گفت و گوی مجازی گروه تلگرامی مشهد تریبون به بررسی عملکرد دوره جدید مدیریتی مجموعه “پدیده” اختصاص داشت که با پرسش های اعضای گروه از علی حامد مقدم مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل گروه شرکت های پدیده و پاسخ های وی همراه شد.

IMG_20160722_092139

شرح پرسش و پاسخ های اعضای گروه با علی حامد مقدم در ادامه آمده است:

سیاست فعلی رسانه ای پدیده را لطفا توضیح بدید.

حامد مقدم: پایگاه خبری پدیده با عنوان  www.padide.news حدود دوهفته است که راه اندازی شده است. همچنین کانال رسمی تلگرام پدیده با آدرس padideco@ نیز حدود ۳ هفته پیش آغاز به کار کرد. سیاست اطلاع رسانی پدیده بر دو بخش متمرکز است. یک روش ارتباط مستقیم با مخاطبان و سهامداران که از طریق شبکه های اجتماعی و فضای مجازی انجام می شود و روش دوم مبتنی بر ارتباطات غیر مستقیم با مردم و از طریق رسانه هاست. ما برای هر کدام سناریوی مجزا داریم. مثلا در بخش ارتباط مستقیم، ربات ارتباط با مدیران را با آدرس padide_news_bot@ داریم که سوالات مردم را جمع و دسته بندی کرده و در اختیار مدیران می گذارد تا پاسخ های لازم را به مردم از طریق کانال بدهند که تجربه نوینی است.

۱-    ساخت و سازهای پروژه های پدیده از چه زمانی از سرگرفته می شود ؟ ادامه ساخت و ساز احتمال دارد که در سال جاری شروع شود؟

حامد مقدم: ساخت و سازها با ورود سرمایه گذاران بزودی آغاز خواهد شد. در این مقطع زمانی در حال رایزنی برای قطعی شدن سرمایه گذاران هستیم و البته باید گفت که فرآیند انتخاب سرمایه گذار بسیار سخت و طولانی است. حتما و به امید خدا امسال ساخت وسازها شروع می شود.

۲-    ارزش پروژه های پدیده و ارزش دارایی های این مجموعه چه قدر است؟

حامد مقدم: ارزش کل پروژه برمبنای قیمت کارشناسی شده کارشناسان خبره منتخب قوه قضاییه بازار هر سهم ۴۹۸۵ تومان بوده است که این نرخ حداقلی است. تعداد سهام ۱۸۷۵۰۰۰۰۰۰سهم است که در قیمت هر سهم ضرب شده وارزش کل مجموعه مشخص می شود.

۳-    آیا خبر بیکار شدن بیش از سه هزارنفر از کارکنان پدیده کیش صحت دارد؟ اگر اینگونه است آیا این اخراج ها نشانه ورشکستی پدیده است؟

حامد مقدم: بله صحت دارد اما پدیده ورشکسته نیست زیرا ورشکسته مجموعه ای است که بدهی اش از دارای اش بیشتر باشد.

۴-    پدیده الان چه نوع شرکتی است؟ سهامی خاص یا سهامی عام؟

حامد مقدم: شرکت پدیده در حال تبدیل شدن به سهامی عام است. مثل سایر شرکتهای سهامی عام که برای نقل وانتقال سهام باید تحت نظارت بورس فعالیت کند.

۵-    الان پدیده مشهد و کیش چند سهام دار دارد؟

حامد مقدم :بیش از ۱۳۶۰۰۰ نفر سهامدار

۶-    آیا مشکل زمین خواری در پدیده حل شد؟ بیان شده بود زمینهای کشاورزی را بی مجوز تجاری کرده اند ؟

حامد مقدم: مجوز وجود داشت.اختلاف نظرهایی بود و هست که در حال رایزنی برای حل آن هستیم.

۷-    تخمین شما از نهایی شدن ورود پدیده به تالار بورس چقدر است؟

حامد مقدم: حداقل ۶ ماه برای فرابورس

۸-    نقش پسر اقای محسنی ثانی  در پدیده چیست؟ آیا حضور افراد منتسب به شهردار تهران در سهام داران اصلی پدیده صحت دارد؟

حامد مقدم: نمی دانم.

۹-    دولت برای پیگیری بحران پدیده چه اقداماتی کرده است؟

حامد مقدم: دولت اقدامات متعددی انجام داده است. برداشت ما اینست که الان نظام قصد بلند کردن و حرکت دادن پدیده را دارد.

۱۰- نمایندگان استان در مجلس برای پدیده چه کرده اند؟

حامد مقدم: حمایت خوبی صورت گرفته است البته کافی نیست. توقع داریم نمایندگان محترم در راه افتادن کنسرسیوم بانکی ما را کمک کنند زیرا ما برای تامین نقدینگی که اولویت اول امروز ماست نیازمند تشکیل کنسرسیوم بانکی هستیم.

۱۱- تکلیف هیأت مدیره قبلی و آقای پهلوان چیست؟ آیا همچنان سهامدار پدیده هستند؟ با چه ساز و کار قانونی سهام آنها کاهش پیدا کرد؟ آیا هنوز اقای پهلوان و هیت مدیره قبلی در تصمیم سازی ها نقش دارند؟از طریق مشاوره یا هرچیز دیگر؟

حامد مقدم: ستاد محترم تدبیر ترکیب هیات مدیره فعلی را مشخص نموده و از هیات مدیره قبلی فقط جناب آقای عبدی در این ترکیب حضور دارند.  سهامداران پدیده الان مردم هستند و سهام هیات مدیره قبلی براساس تفویض اختیاری که به دادستانی محترم نموده بودند با تصویب ستاد محترم تدبیر صورت پذیرفت و مدیرعامل و هیات مدیره قبلی در حال حاضر حضور ندارند.

۱۲- خانواده های زیادی رو میشناسم که کل زندگی آنها پس از وضعیت بد پدیده از دست رفت. سرنوشت این خانواده ها چه می شود؟

حامد مقدم: به امید خدا با راه افتادن مجدد پروژه به وضعیت مناسبی خواهند رسید.

۱۳- می توانید بفرمایید چه فرایندی شما را به پدیده رساند؟ ایا شایعات مبتی بر تاثیرگذاری شما در انتخابات پیشرو از طریق پدیده صحت دارد؟

حامد مقدم: من چند وقتی است تمایل به حضور در بخش خصوصی را دارم واین موضوع ارتباطی به انتخابات ندارد.

۱۴- هیأت مدیره قبلی، در عوض تفویض اختیار به دادستان مشهد و از دست دادن سهام، چه به دست آوردند؟ آیا می‌توانیم از تعبیر مصادره استفاده کنیم؟ مثل اتفاقی که سال ۱۳۶۰ با حکم نخست‌وزیری برای بسیاری از بنگاه‌های خصوصی اتفاق افتاد و اموال ملی اعلام شد؟

حامد مقدم: آنها با دستگاههای بالا دستی همکاری نمودند تا مانع تصفیه شرکت شوند. خیر، چون پدیده امروز تماما متعلق به مردم است و دولتی نشده است.

۱۵- آیا به فکر جذب سهام دار خارجی هستید؟

حامد مقدم: بله

۱۶- آیا برآوردی از میزان رضایت سهامداران پدید نسبت به عملکرد آقای شوشتری مدیرعامل جدید دارید یا خیر؟

حامد مقدم: ایشان حدود ۲ماه است که رسما آمده اند واین زمان برای نظرسنجی کافی نیست.حداقل ۶ماه باید کارکنند.

۱۷- آیا رسانه ها الان در بحث پدیده مثل گذشته محدودیتی دارند؟ امکان اطلاع رسانی چی؟ در بحث خبر قبلا رسانه ها محدودیت داشتند که اخبار پدیده را فقط از مدیران استان کار کنند ایا الان هم هست این محدودیت؟ ایا نقل خبر از هیات مدیره مجازه است؟

حامد مقدم: خوشبختانه با همکاری و مساعدت دادستان محترم و دستگاه قضایی محدودیتهای قبلی برداشته شده و امکان تبلیغ برای ما فراهم شده که مصداق آن حضور در برنامه زنده تلویزیونی پایش شبکه یک بود. امکان اطلاع رسانی فراهم شده است. میزگردهای تحلیلی، نشستهای خبری، تورهای بازدیدی، مصاحبه اختصاصی و گفتگوهای مسولان و کارشناسان را در دستور کار داریم که کمابیش می بینید. استارت زده ایم اما نیازمند مشورت همه شما هستیم. و در خصوص محدودیت ها که گفتید باید بگم این محدودیت الان وجود ندارد.

۱۸- تیم فوتبال پدیده از لحاظ چارت نسبت به مدیریت آقای شوشتری چه جایگاهی دارد. ایشان گفتند من توقعم کسب سهمیه است اما فردای آن روز آقای مهاجری سرمربی تیم چیز دیگری گفتند.

حامد مقدم: تیم فوتبال از اجزا زیرمجموعه گروه شرکتهای پدیده بوده و تابع سیاستهای مدیرعامل محترم می باشد. آنچه از مهاجری نقل شده است احتمالا برداشت رسانه بوده است. وظیفه مدیرعامل بیان توقعات و انتظارت و چشم انداز آینده ی تیم است. حال تیم در عمل چقدر بتواند به آنها جامه عمل بپوشاند بحث دیگری است.

۱۹- مهم ترین گام هایی که تیم جدید مدیریتی پدیده برداشته است چه مواردی است ؟

۱-تعیین قیمت سهام و تعدیل سهام سهامداران عمده

۲-پیگیری ورود به بورس

۳- پیگیری تامین نقدینگی

۴-پیگیری حضور سرمایه گذاران

۵-شناسنامه دار کردن پروژه از طریق گرفتن پایان کار و…

۶-حل وفصل امور پرسنلی و پرداختهای معوق

۲۰- آیا چیزی از سرمایه شرکت پدیده دست آقای پهلوان مانده یا نه؟ آقای پهلوان جرمی مرتکب شده اند یا خیر؟

حامد مقدم: خیر چیزی از سهام در اختیار ایشان نیست. من در مقام اعلام جرم یا عدم جرم نیستم، طبیعتا ما تیم اجرایی پدیده هستیم و بنا به ورود به پرونده افراد قبلی نداریم.

۲۱- مهمترین خبری که می توانید در حال حاضر به خبرنگاران برای اتفاقات اینده پدیده بدهید چیست؟ مهمترین اتفاقات این هفته جاری چه می تواند باشد؟

حامد مقدم: بزودی خبر واگذاری هایپر مارکت پدیده اعلام خواهد شد و نیز راه افتادن اتاق پایاپای نقل وانتقال سهام برمبنای بازار توافقی فرابورس براساس عرضه وتقاضا

۲۲- آیا پیوستن اقای شاهرخی از مدیران اتوبوسرانی به پدیده صحت دارد؟ با چه عنوان سمتی؟

حامد مقدم :بله. میرکل حوزه ریاست

۲۳- پیشنهاد می شود با شروع ساخت و سازها خبرنگاران و فعالین فضای مجازی را محل پرژه ببرید تا بازدید کنند و حتی پروژه کیش هم شامل این پیشنهاد می شود. نظر شما چیست؟

حامد مقدم: بسیار پیشنهاد خوبی است. امید به خدا انجام می شود.

۲۴- باتوجه به اینکه فرمودید پدیده متعلق به مردم است آیا میتوانید از مقدار دریافتی و حقوق هیت مدیره و خودتان بگویید؟ نجومی نیست؟

حامد مقدم:  هنوز مبلغی دریافت ننموده ایم و بابت دریافتی تا الان صحبتی به میان نیامده است.

۲۵- بدهی مجموعه به شرکت های تبلیغاتی چقدر است؟

حامد مقدم: ۵ میلیارد تومان

۲۶- برای بازگشت اعتماد مردم به مجموعه پدیده برنامه فرهنگی اجتماعی خاصی در نظر دارید؟

حامد مقدم: راستگویی، صداقت، عمل و تلاش شبانه روزی

۲۷- درباره اتاق پایاپای توضیح می دهید که چیست؟ آیا در همه شهرها خواهد بود؟ مکانیزمش چیست؟ ایا زیر نظر بورس است؟

حامد مقدم: تحت نظارت بورس خواهد بود. به طوریکه به صورت مجازی و از طریق اینترنت صف خرید و فروش خواهد داشت و بر اساس توافق طرفین با نظارت ما خرید و فروش انجام می شود.

مخاطبین عزیز، نخبگان شهری مشهد، علاقه مندان به موضوعات فرهنگی و اجتماعی، مدیران و … می توانند جهت پیشنهاد بحث های مجازی یا پرسش و پاسخ هایی از این دست با smjmj@ در تلگرام در ارتباط باشند یا به mashhadtribune@gmail.com ایمیل بزنند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *