صفحه اصلی / اقتصادی / نماینده مردم مشهد: بهتر است آستان قدس زمین‌های خود را در بافت پیرامونی حرم تجمیع کند
طراحی سایت در مشهد

نماینده مردم مشهد: بهتر است آستان قدس زمین‌های خود را در بافت پیرامونی حرم تجمیع کند

ششمین سلسله نشست‌های «گفتمان شهر» در پژوهشکده ثامن در مشهد مقدس برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام بحرینی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت : به مسئولان پیش از این هم گفته ام که ما مسئول هزار سال آینده اطراف حرم مطهر هستیم و نباید فراموش کنیم که آزادسازی اراضی اطراف حرم ممکن است.

وی افزود: در جلسه ای برای اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری قدیم بیان کردم و با استدلال ثابت کردم که اگر به همین شکل بلند مرتبه سازی ادامه یابد چه مشکلاتی به وجود خواهد آمد، مطمئنا به تدریج ارزش مجتمع های تجاری منطقه ثامن افزایش پیدا می کند و اگر امروز جلوی این روند گرفته نشود روز به روز ارزش افزود این واحدها بیشتر می شود و دیگر آستان قدس رضوی در صورت لزوم توسعه حرم به موازات افزایش زائران امام مهربانی ها نمی تواند این واحدها را تملک نماید.

نماینده مردم مشهد بیان کرد: آستان قدس رضوی اراضی پراکنده زیادی دارد، حال آستان قدس می‌تواند زمین‌های خود را در بافت پیرامونی حرم تجمیع کند و سایر زمین‌های خود را واگذار نماید.

وی همچنین در این جلسه اذعان داشت: ۷۰ درصد از زمین های شهر به نام آستان قدس است لذا این نهاد می تواند واحدهای تجاری فعلی را تملک نماید وبهتر است آستان قدس تمام زمین های خود را در اطراف حرم تجمیع کنند زیرا فرقی بین خرید و فروش زمین های موقوفه ای و غیره نیست و هر دو زمین تحت شمول طرح تفصیلی و جامع می شوند.

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. با سلام و درود بر شما جناب آقای بحرینی پیگیر مطالبات ما میزانیها هم باشید به خدا مسلمانیم و نان خالی هم برای خوردن نداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *