پیشنهاد امروز
صفحه اصلی / اجتماعی / تشکیل کمیته بررسی سوانح ساختمانی پس از حادثه برج سلمان در دستور کار وزارت راه و شهرسازی
طراحی سایت در مشهد

تشکیل کمیته بررسی سوانح ساختمانی پس از حادثه برج سلمان در دستور کار وزارت راه و شهرسازی

نشست هم اندیشی بررسی سوانح ساختمانی با بررسی گزارشی از حوادث ساختمانی در شهرهای انزلی، یزد و مشهد با تاکید بر ضرورت تشکیل کمیته سوانح ساختمانی در وزارت راه و شهرسازی، برگزار شد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در این نشست افزود: سوانح ساختمانی خیلی پیچیده تر از سوانح هوایی است، زیرا در کشور تنها ۵۰۰ هواپیما داریم، اما در ایران بیش از ۲۰ میلیون خانه داریم که بروز سانحه و حادثه در آنها می تواند به فاجعه ای منجر شود.

وی گفت: اگرچه در حادثه مشهد و آتش سوزی برج سلمان گزارشی از تلفات جانی تا به حال نداشته ایم اما وقوع این حوادث باعث شد تا وزارت راه و شهرسازی در این زمینه به چاره اندیشی برای جلوگیری از تکرار روند معیوب بیندیشد.

مظاهریان  تاکید کرد: تشکیل کمیته بررسی سوانح ساختمانی در مورد پاسخگویی به حوادث ساختمانی از جمله مواردی است که در وزارت راه و شهرسازی در دست بررسی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی وی با بیان اینکه این جلسه با این هدف تشکیل شده است که ببینیم در قبال حوادث ساختمانی وزارت راه و شهرسازی چه رویکردی داشته باشد، گفت: در مورد حوادث ساختمانی یک کمیته باید پاسخگو باشد.
مظاهریان با بیان اینکه آتش سوزی مهمترین حادثه ساختمانی است، گفت: باید در نظر داشته باشیم که بالاخره در حوادث ساختمانی باید یک ارگان پاسخگو باشد در حالی که در مورد حوادث ساختمانی شاهد هستیم که همه خیلی شتابزده اظهار نظر می کنند. اگر همه بپذیرند بر مبنای سنتی که جایی مسوول رسمی برای اظهارنظر رسمی است قابل قبول خواهد بود.
سالیانه بیش از یک هزار نفر بر اثر حوادث ساختمانی در ایران جان خود را از دست می دهند لذا تشکیل کمیته بررسی سوانح ساختمانی در کشور ضروری است.
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *