به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : شنبه 27 آبان 1396
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

یک کارشناس ارشد معماری بیان کرد: استفاده از ورق های FR اجباری شود تا نمای سایر برج ها مانند سلمان نسوزد

کد خبر: 24653 - 26 تیر, 1395

یک کارشناس ارشد معماری و مدیر چندین پروژه عمرانی در مشهد عدم استفاده از ورق های FR را عامل گسترش حریق برج سلمان دانست و از مسئولان شهری خواست تا آن دسته از ساختمان های شهر که از نمای ناایمن استفاده می کنند را مجبور به تغییر نما کنند.

حامد محمدی به مشهد تریبون گفت: ورق های کامپوزیت ضد حریق (Fire Resistance) محصولی است که لایه میانی آن با هسته معدنی غیر قابل اشتعال ترکیب شده است لذا این ورق ها از استقامت حریق بسیار بالایی برخوردار هستند که توسط تست حریق BS 476-7:1997 مورد تأیید قرار گرفته اند و موفق به اخذ استاندارد از مؤسسه IQS انگلستان گردیده اند.

این استاد دانشگاه بیان کرد: متاسفانه ورق هایی که ضد حریق نیستند توسط برخی از فعالان ساخت وساز در نمای ساختمان ها و آن هم به دلیل قیمت پایین تر مورد استفاده قرار می گیرد اما باید گفت که این ورق های ارزان قیمت برای نمای مغازه ها شاید مناسب باشند اما به هیچ وجه نباید از آنها در ساختمان های مسکونی آن هم در برج ها استفاده کرد.

محمدی اذعان داشت: دود حاصل از سوختن کامپوزیت سمی است و متاسفانه در حادثه سوختن برج سلمان این دود به محیط اطراف که مسکونی هم بود پخش شد.

این کارشناس ارشد معماری خاطر نشان کرد: در بسیاری از نقاط دنیا همچون مسکو استفاده از ورق های FR  اجباری است لذا از مدیران شهری و مسئولان نظام مهندسی میخواهم استفاده از این نوع ورق را برای نمای ساختمان ها اجباری کنند و ساختمان ها و به خصوص برج هایی که با ورق معمولی نما شده اند دست به اصلاح بزنند تادیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

 

مطالب بيشتر

بدون نظر