صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / یادداشت جوان ترین عضو شورای شهر: مدیران شهری مشهد در آزمون ولایت
طراحی سایت در مشهد

یادداشت جوان ترین عضو شورای شهر: مدیران شهری مشهد در آزمون ولایت

حسن پژمان عضو شورای اسلامی شهر مشهد در یادداشتی که در اختیار مشهد تریبون قرار داده است چند خطی را در خصوص موضوعات اخیر پیرامون فیش های حقوقی و میزان دریافتی ها در شهرداری مشهد به تحریر در آورده است که متن آن در ادامه می آید.

به نام خدا


با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم عزیز شهر مشهد، همکارانم در شورای اسلامی شهر و مدیران شهرداری مشهد چند خطی را از روی دغدغه تقدیم می کنم.
امام علی (ع) می فرمایند: إنَّ الله تعالی، فَرَضَ علی أئمهِ العدل أنْ یُقَدّروا أنفسهم بِضَعَفَهِ الناس کیلا یَتَبَّیَغَ بالفقیر فقرُه؛
خداوند متعال، بر پیشوایان عدل و حق، واجب کرده است که بر خود سخت گیرند و شیوه زندگی را، هماهنگ با وضع زندگی طبقه ضعیف مردم قرار دهند تا ناداری و فقر، فقیر را از جا به در نبرد.
همچنین به تازگی مقام معظم رهبری با اشاره به یکی دیگر از حکمت های حضرت علی(ع) در نهج البلاغه، به موضوع نگاه طعمه ای به مسئولیت برای رسیدن به ثروت و امتیازهای خاص پرداختند و گفتند: چنین نگاهی به مسئولیت که در واقع یک امانت است، موجب کوچک و حقیر شدن انسان خواهد شد.
با توجه به تاکیدات متعدد امام علی (ع) در خصوص شیوه مدیریت و البته سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری به عنوان یک عضو شورای شهر مشهد پیشنهاد می دهم که مدیران شهری مشهد با انتشار فیش های حقوقی خود در این خصوص برای افکار عمومی شفاف سازی نمایند.
گرفتن حقوق بالاتر از عرف جامعه امری ناپسند است که نمایندگان مجلس باید به طور جدی به حقوق مدیران دولتی ورود کنند و بنده به عنوان عضو شورای اسلامی شهر مشهد بر خود واجب میدانم که این امر را در شهرداری مشهد پیگیری نمایم.
شورای چهارم به گفته خیلی ها یک شورای فرهنگی است و ولایت مداری آن همواره نقل محافل بوده است، حال اگر این شورا جهت شفاف سازی و تعدیل دریافتی ها پیش قدم نشود نمیدانیم باید پاسخ افکار عمومی را چگونه بدهیم.
قطعا فاصله بالاترین حقوق در یک مجموعه با پایین ترین آن نباید بالاتر از ۷ برابر و فاصله میزان دریافتی ها بیش از ۱۰ برابر باشد، حال اگر در شهرداری مشهد چنین وضعی حاکم نیست باید اصلاح گردد.
حسن پژمان
۵ تیرماه ۱۳۹۵

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *