به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : چهارشنبه 30 خرداد 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

بحث داغ در شورای شهر: آیا کمک به احداث مرکز آموزشی شهید مطهری مشهد پشت پرده دارد؟

کد خبر: 24199 - 1 تیر, 1395

صبح امروز یکصد و بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در تالار شهر واقع در میدان شهدا برگزار شد.

در این جلسه اختلاف نظری بین برخی از اعضای شورای شهر در خصوص کمک به احداث مرکز آموزشی شهید مطهری مطرح شد که بحث های مختلفی سرگرفت.

برخی از اعضای همچون خلیل موحد و فاطمی ارفع اعتقاد داشتند که این مجموعه قبلا از شهرداری تسهیلات گرفته اما پروژه قبلی در خیابان هاشمیه را تکمیل نکرده است لذا نباید دومرتبه به آن تسهیلات داد.

اخلاقی امیری در این جلسه گفت: اگر بر روی پروژه ای نظارت کافی نبوده است باید با ناظرین برخورد کرد ولی متاسفانه شورای چهارم در حوزه نظارت مشکل داشته  و من اول خودم را می گویم که به موارد جزئی و اجرایی پرداختیم لذا باید نظارت را تقویت کرد نه اینکه با این طرح مخالفت کرد ، باید قبول کنیم در حوزه نظارت در شورای چهارم  وقت کافی برای نظارت نگذاشتیم و به کارهای اجرایی و جزئی پرداختیم.

در پاسخ وی خلیل موحدی گفت: شورای چهارم درنظارت کوتاهی نکرده و ما ابزار نظارت برون سازمانی نداریم و زیرساخت هایی که ما برای نظارت درست کردیم بی سابقه است.

وی افزود: در گذشته در  شهر اجازه نمی دادند کوچکترین صحبتی بشود اما در حال حاضر در موضوعات مختلف همچون حقوق مدیران شهری اظهارنظرهای آزادانه می شود.

در این زمینه دیمه کار خطاب به سروی ها که جلسه را اداره می کرد، گفت: اجازه دهید تا رئیس کمیسیون فرهنگی لایه های پنهان این موضوع را بیان کند.

در این جلسه همچنین فاطمی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد بیان کرد: چطور می شود که وقتی کمیسیون فرعی و اصلی هر دو با این مورد مخالفت کردند اما دیروز پس از جلسه هماهنگی اتفاقاتی می افتد.

پس از این سخنان فاطمی عامری فرد یکی از اعضای شورای شهر مشهد واکنش تندی به سخنان فاطمی داشت و بیان کرئد: شما به همه اعضای شورا دارید تهمت میزنید که پشت پرده ای در کار بوده و من در خواست پیگیری حقوقی دارم.

گفتنی است در این جلسه تعدادی از اعضای شورا پیشنهادی برای برگشت این طرح به کمیسیون ها داشتند که رای نیاورد.

لازم به ذکر است در نهایت نصویب شد تا سقف 3 میلیارد تومان برای عموم مجموعه ها که شرایط را بپذیرند کمک شود و انحصار به این مجموعه نداشته باشد و بدین شرح تصویب شد:

ماده واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می شود با رعایت شرایط زیرساخت مراکز آموزشی در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر کمک نماید:

1- مراکز آموزشی باید دارای شورای عالی انقلاب فرهنگی یا حوزه علمیه قم و یا زیر نظر مستقیم رهبر انقلاب باشند.

2- مرکز آموزشی یاد شده در مناطق حاشیه و کم برخوردار شهر مشهد با نظر شهرداری ساخته شود.

3- حداکثر سقف کمک شهرداری به این مراکز 30/000/000/000  ریال در قالب هبه زمین یا هزینه صدور پروانه، پایانکار مفاصا حساب یا به صورت پرداخت نقدی می باشد.

4- مدیریت یا هیات امنای این مرکز متعهد می شوند حداکثر ظرف مدت یک سال پس از دریافت پروانه ساختمانی، عملیات ساخت آن را شروع کنند.

5- مدیریت یا هیات امنای این مرکز، حق بهره برداری غیرآموزشی از مراکز یاد شده را نداشته و در غیر این صورت تمامی حقوق شهرداری به صورت کامل و به نرخ روز محسابه و دریافت می شود.

6- این موصوبه تا اول شهریور 96 قابل احرا می باشد.

مطالب بيشتر

بدون نظر