به وب سایت خبری مشهد تریبون خوش آمدید
امروز : دوشنبه 4 تیر 1397
اینجا تریبون شهر مشهد است/ برای تبلیغات و اسپانسرینگ همین حالا تماس بگیرید.

شورای شهر مشهد تصویب کرد: مجری واجد شرایط به جای مجری ذی صلاح

کد خبر: 24162 - 30 خرداد, 1395

چندی پیش فرمانداری مشهد با مصوبه مصوبه  شورای شهر مشهد مبنی بر حذف مجری ذی صلاح از فرآیند احداث بنا مخالفت کرد و از صبح امروز در صحن علنی شورای شهر مشهد بحث داغی در این خصوص سرگرفت که در نهایت با رای اعضای شورای تنها استفاده از مجری واجد شرایط  با 15 رای مثبت و 2 رای منفی تصویب شد و نظر نظام مهندسی تامین نگردید.

در این جلسه شهردار مشهد گفت: برخی از قوانین مانند قانون نظام مهندسی نیازمند تدوین آیین نامه است و طبق قانون دیوان در خصوص آیین نامه های اداری می تواند حکم دهد و دیوان بنا بر شکایت شخص حقیقی ماده 7 را ابطال کرده است.

وی افزود: طبق قانون آیین نامه نظام مهندسی باید به تصویب هیات دولت برسد و چنانچه سازمان نظام مهندسی و هیات وزیران به این موضوع معترض هستند باید ماده 7 را تبدیل به قانون کنند تا لازم الاجرا باشد.

مرتضوی در پایان خاطر نشان کرد: دغدغه مجریان ذی صلاح را درک می کنم اما این قانون است و اگر شهرداری اجبار کند که بر خلاف رای هیات عمومی دیوان باشد و بگوید که  باید مجری ذی صلاح باشد مجرم است.

گفتنی است پیشنهادی به این شرح تصویب شد:

به بند ماده 4 اضافه شود

و در صورتی که منظور تبصره ماده 10 آیین نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی باشد این تبصره به شرح ذیل مورد تایید است و مغایرتی با مصوبه شورا ندارد:

شهرداری ها و سایر مراجع صدور پروانه ساختمانی موظف اند نام و مشخصات مجری واجد شرایط را که توسط مالک معرفی شده و نسخه ای از قرارداد منعقد شده با او را در اختیار شهرداری و نظام مهندسی قرار داده است، در پروانه مربوطه قید نماید.

مالکینی که دارای پروانه اشتغال به کار در زمینه اجرایی باشند نیازی به ارائه قرارداد ندارند.

مطالب بيشتر

بدون نظر